Czterolistna koniczyna
Jest to zbiór opowiadań znanej kaszubskiej autorki Anny Łajming. Egzemplarze z uszkodzeniami okładki.
Jest to zbiór opowiadań znanej kaszubskiej autorki Anny Łajming. Egzemplarze z uszkodzeniami okładki.
„Bitwa trwa" to zbór opowiadań o przeżyciach autora na frontach II wojny światowej.
Z niemieckiego tłumaczył Bogdan Kiebzak Opracowanie: Mirosław Ossowski Wstęp i wybór zdjęć: Józef Borzyszkowski. Większość opowiadań dotyczy lat 1941-1945, autor przedstawia w nich przymusową pracę w czasie wojny w placówce handlowej, ćwiczenia paramllitarne, przygotowania do obrony Gdańska, sytuację jeńców wojennych.
Główna nagroda w edycji książki pomorskiej
(szkice historyczne) COSTERINA 2011
tłum. B. Krbechek i S. Frymark
For the 200 th Anniversary of the Liberation of Germans and Christianity from the Turkish Yoke in AD 1683
Jest to powieść historyczna z czasów wojny trzynastoletniej, silnie zakorzeniona w historii Kaszub i Pomorza, przedstawiająca wydarzenia w naszym regionie w jednym z najdramatyczniejszych momentów, kiedy to ważyły się losy Pomorza Nadwiślańskiego i jego łączności z Polską.
Powieść Jana Drzeżdżona to przedstawiana z perspektywy samego Michała Drzymały literacka historia jego walki o możliwość mieszkania na zakupionej przez siebie ziemi.
Książka zawiera w sobie opowiadania nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona z lat 1996-2005.
Teksty, które złożyły się na tę antologię to nagrodzone lub wyróżnione utwory z czterech już edycji konkursu prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zorganizowanego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie w latach 1996-1999 oraz wspartego przez liczne grono przyjaciół i sponsorów, wymienionych w nocie edytorskiej.
Książka zawiera dwa opowiadania Mariana Jelińskiego napisane w języku kaszubskim.
Antologiô pòwiôstków nôdgrodzonëch w Òglowòpòlsczim Kònkùrsu Prozatorsczim miona Jana Drzéżdżóna w latach 1996 - 2000, wybrał Stanisław Janke, Jerzy Treder (2001). Książka zawiera nagrodzone opowiadania z pięciu edycji konkusu im. J.Drzeżdżona. Tematyka opowiadań bardzo zróżnicowana. Przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych. Pisownia uwspółcześniona.
Jest to pierwszy prozatorski tom twórcy i dziennikarza, autora kilkunastu pozycji książkowych. Jest wyborem publikowanych w prasie od 1993 roku felietonów i opowiadań.
Niniejsza książka przypomina po trochu nieco znaną z XIX i XX wieku, nie tylko na innych ziemiach polskich, także na Pomorzu, literaturę antyalkoholową, będącą wyrazem ruchu trzeźwościowego, obecnego również w Niemczech, którego wyrazem były Bractwa Trzeźwości.
"Stolemowe znamię" - książka wprowadza na ścieżki pełne tajemnic, wśród których kluczowe miejsce zajmują kamienne kręgi, fascynujące wciąż zarówno naukowców jak i amatorów, przede wszystkim jednak tych, którzy kamienne kręgi dotknęli z bliska.
Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.
Długo oczekiwana uzupełniona i poprawiona kaszubska edycja słynnej kaszubskiej epopei autorstwa A. Majkowskiego. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nieznane fragmenty, odczytane z rękopisu.