• Pòd òkã Jastrë
  • Pòd òkã Jastrë
  • Pòd òkã Jastrë
  • Pòd òkã Jastrë

Pòd òkã Jastrë (Pod okiem Jastry)

28,57 zł
Cena nie uległa zmianie

Pierwsza powieść fantasy po kaszubsku. Autor Darek Majkowski zaprasza nas do swojego fantastycznego świata pełnego mitycznych postaci znanych z legend. 

Ilość

Dôj sã òczarzëc farwnym pòstacjóm znónym Kaszëbóm òd stalatów i doznôj sã, jak sã kùńczi ta sensacyjnô i òsoblëwô historiô!

Pierszô ksążka fantasy pò kaszëbskù!

W swiece stwòrzonym przez Jastrã dzeje sã cos lëchégò. Klabaternicë i krôsniãta tracą swòjã mòc, a karno wôżnëch lëdzy chce òddac Wiôldżé Królestwò Smãtkòwi. Nawetka na Swiãti Górze chtos sã dôł na to, żebë ùkradnąc jeden z nôwikszich darënków Bòdżini...

Zascygnąc lëché mòce próbùją dwaji klabaternicë – Ranór i Óstar – w gromadze z młodima lëdzama z Nordë: kapłanką Jastrë Swiãtką i Smôrszczã. Równak òni chùtkò zmerkelë, że sami nijak nie dadzą radë. Brëkùją pòmòcë nôstarszi rasë, tj. stolemów, krôsniãtów i Bòrowi Cotczi.

Indeks : 543 978-83-62137-71-8

Opis:

Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
17x24cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
212
Oprawa:
twarda
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Na polskiej fali
  • Obecnie brak na stanie
Na polskiej fali

Piętnastoletni chłopiec spędza osiem miesięcy w Jastarni na Helu, gdzie mieszka w chacie rybaka i ściśle współżyje z jego rodziną. Książka budzi zainteresowanie morzem i jego ludnością. Zaznajamia z twardymi warunkami życia i pracy rybaków, uczy dla niej szacunku. Praca i zrozumienie życia innych ludzi występują jako czynniki kształcące moralną i fizyczną stronę jednostki.

Cena 19,05 zł
Gadki Rozaliji. Felietony zebrane

"Kociewskie Gadki Rozaliji", to zbiór felietonów napisanych w gwarze kociewskiej. Praca powstała w oparciu o teksty, które publikowane były wcześniej w lokalnych periodykach: m.in. w "Pomeranii" czy starogardzkiej "Gazecie Kociewskiej".

Cena 19,05 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio