• Pòd òkã Jastrë
  • Pòd òkã Jastrë
  • Pòd òkã Jastrë
  • Pòd òkã Jastrë

Pòd òkã Jastrë (Pod okiem Jastry)

30,00 zł
Brutto

Pierwsza powieść fantasy po kaszubsku. Autor Darek Majkowski zaprasza nas do swojego fantastycznego świata pełnego mitycznych postaci znanych z legend. 

Ilość

Dôj sã òczarzëc farwnym pòstacjóm znónym Kaszëbóm òd stalatów i doznôj sã, jak sã kùńczi ta sensacyjnô i òsoblëwô historiô!

Pierszô ksążka fantasy pò kaszëbskù!

W swiece stwòrzonym przez Jastrã dzeje sã cos lëchégò. Klabaternicë i krôsniãta tracą swòjã mòc, a karno wôżnëch lëdzy chce òddac Wiôldżé Królestwò Smãtkòwi. Nawetka na Swiãti Górze chtos sã dôł na to, żebë ùkradnąc jeden z nôwikszich darënków Bòdżini...

Zascygnąc lëché mòce próbùją dwaji klabaternicë – Ranór i Óstar – w gromadze z młodima lëdzama z Nordë: kapłanką Jastrë Swiãtką i Smôrszczã. Równak òni chùtkò zmerkelë, że sami nijak nie dadzą radë. Brëkùją pòmòcë nôstarszi rasë, tj. stolemów, krôsniãtów i Bòrowi Cotczi.

Indeks : 543 978-83-62137-71-8

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
212
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

ZYMK. Zsziwk 12

Plon i jubileusz działalności młodych twórców kaszubskich przez ostatnie 20 lat, skupionych w grupie literackiej ZYMK. 

Cena 30,00 zł

Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé...

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic

Cena 99,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio