Ò panu Czôrlińsczim co do Pùcka pò sécë jachôł

65,71 zł
Cena nie uległa zmianie

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Hieronima Jarosza Derdowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu Eugeniusza Gołąbka, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic.

Ilość

O Panu Czôrlińscim co do Pucka po sece jachôł 

Indeks : 127 9788366820210

Opis:

Dodatki:
płyta audio
Format:
21x28 cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
183
Oprawa:
twarda z obwolutą
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2022

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Pomerania 11/2022

Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Cena 4,76 zł
Gra Biôtka ò fanã (Bitwa o flagę)

Najnowsza gra edukacyjna wyprodukowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zabiera dzieci i młodzież w podróż po pięknych Kaszubach. Wędruj po Kaszubach, zdobądź kaszubską flagę - zachęcamy!

Cena 80,49 zł
Leno ptôchë / Tylko ptaki

Adela Kuik-Kalinowska – związana od zawsze z Kaszubami: urodziła się w Bytowie, wychowała w Rekowie. Z zawodu: profesor nauk humanistycznych. Autorka książek i studiów poświęconych twórczości C. Norwida, literaturze kaszubskiej, a także sztuce buddyjskiej. Laureatka australijskiej Fundacji „Polcul” za działania naukowo-kulturalne  w sferze ochrony języka kaszubskiego. Debiutowała tomem wierszy Z pòla dodóm /Ze świata w dom, Gdańsk 2018. Autorka tomu poezji Pòwid miesąca / Poświata księżyca, Gdańsk 2020. Prywatnie: żona i mama. Miłośniczka podróży, zwłaszcza dalekich, a czasem bliskich. Inspiracją dla jej twórczych działań jest  natura i sztuka oraz tradycja. W wolnych chwilach liczy gwiazdy i pije herbatę z dzikiej róży…

Cena 23,81 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio