W poszukiwaniu tożsamości. Zrzeszenie...
Publikacja poświęcona Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oraz członkom tej organizacji. Zrzeszenie jest przez autorkę przedstawione jako organizacja pozarządowa o charakterze etnicznym i regionalnym.
Publikacja poświęcona Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oraz członkom tej organizacji. Zrzeszenie jest przez autorkę przedstawione jako organizacja pozarządowa o charakterze etnicznym i regionalnym.
Jest to zbiór opowiadań znanej kaszubskiej autorki Anny Łajming. Egzemplarze z uszkodzeniami okładki.
Ewangelia według świętego Marka – druga z kolei, a zarazem najkrótsza i najstarsza Ewangelia nowotestamentowa
Jest to zbiór dziewięciu dramatów wybranych z współczesnej literatury kaszubskiej.
Publikacja zawiera materiały z konferencji zorganizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Instytut Pamięci Narodowej w Gdyni 27 kwietnia 2007 roku.
Zbór artykułów poświeconych księdzu biskupowi Konstantemu Dominikowi.
Egzemplarze z uszkodzeniami. Materiały pokonferencyjne z III Konferencji Słowińców w Łebie w 1994 roku.
Album dokumentujący obchody Dnia Kaszubskiego w Szczecinie 16 maja 2009 z udziałem przedstawicieli władz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Instytutu Kaszubskiego, członków miejscowego oddziału, władz samorządowych i innych instytucji...
Książka, która trafiła do Czytelników z okazji 150-tej rocznicy osadnictwa kaszubskiego w Ontario jest kolejną taką monografią w literaturze polskiej.
Wedle św. Mateusza z "Biblii Tysiącelcia" - wydanie 3
Poblikacja prezentuje laureatów medalu im. Bernarda Chrzanowskiego "Poruszył wiatr od morza" za lata 2004-2005: Shirley Mask Connolly oraz Nelly Marienne Wannow. Dodatkowo umieszczono notki biograficzne Bernadra Charzanowskiego oraz wcześniejszych laureatów medalu.
Poruszył wiatr od morza. Medal im. Bernarda Chrzanowskiego
ZKP, Gdańsk 2007, s. 28, oprawa: miękka, format: 15x21cm, jezyk: polski
Tekst zebrał i opracował ks. Wiesław Drążek
Pamiętnik polskiej artystki, scenografa teatralnego i telewizyjnego, autorki bajek i scenariuszy.
Publikacja poświęcona Szkole Kadetów w Słupsku, która powstała w 1769 z rozkazu w króla pruskiego Fryderyka II. Fryderyk II tym rozkazem chciał osiągnąć dwa cele: odbudowę korpusu oficerskiego jego armii, mocno wykrwawionego po wojnie siedmioletniej (1756-1763) oraz germanizację szlachty starostwa lęborsko-bytowskiego.