• Życie i przygody Remusa CSB

Żëcé i przigòdë Remùsa (Życie i przygody Remusa) CSB

44,00 zł
Brutto

Długo oczekiwana uzupełniona i poprawiona kaszubska edycja słynnej kaszubskiej epopei autorstwa A. Majkowskiego. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nieznane fragmenty, odczytane z rękopisu. 

Ilość

Indeks : 353 978-83-7591-294-4

W magazynie : 19 Przedmioty

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
480
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Region
Miejsce i rok wydania:
Gdynia 2017

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski
  • Obecnie brak na stanie

Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski

"Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski" to według Autora, pierwsza prawdziwie morska polska powieść opowiadająca o życiu, zwyczajach i pracy mieszkańców Jastarni w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza. 

Cena 20,00 zł
Ławica ryb
  • Obecnie brak na stanie

Ławica ryb

Powstała przed 1970 rokiem i niepublikowana dotąd Ławica ryb Wandy Brzeskiej to epicki obraz społeczności rybackiej Kaszub Północnych połowy XIX wieku. Fabuła powieści osnuta jest wokół tragicznego wydarzenia – głodu spowodowanego zamarznięciem morza i odejściem ławicy ryb na dalekie wody. W obliczu tego dramatu maszopi podejmują trudną walkę o życie mieszkańców wsi.

 

Cena 30,00 zł

Pasaże kaszubskie

"Pasaże kaszubskie" składają się z recenzji, omówień i charakterystyk dotyczących współczesnej literatury kaszubskojęzycznej  polskojęzycznej okresu 2014-2019, sformułowanych w ciągu ostatnich trzech lat z perspektywy literaturoznawstwa oraz z charakterystyk życia środowiska teatralnego, plastycznego i akademickiego.

Cena 30,00 zł

Cësk (Wpływ)

W powieści obserwujemy życie Gùsta Kaszëbòwsczégò (pol. Augustyn Kaszubowski) od chwili narodzin w roku 1908, przez dzieciństwo i młodość w dwudziestoleciu międzywojennym, po wyzwania dorosłości, z jakimi przychodzi mu się zmierzyć w czasie II wojny światowej i w pierwszej dekadzie lat powojennych.

Cena 30,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio