• Nowy

Zapomniany zakątek słowiański. Kilka spojrzeń na Pomorze Kaszubskie

38,10 zł
Cena nie uległa zmianie

Wstęp i naukowe opracowanie książki zostało przygotowane przez prof. Miloša Řezníka - czeskiego historyka, kaszubo- i pomorzoznawcę, dyrektora Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie

Ilość

Książka niniejsza jest pierwszym wydaniem w wersji polskiej publikacji, która ukazała się prawie 130 lat temu w Pradze jako pierwsza publikacja książkowa w języku czeskim w całości poświęcona Kaszubom, ich krajowi i kulturze. Książka "Zapomniany zakątek słowiański" z podtytułem "Kilka spojrzeń na Pomorze Kaszubskie", autorstwa czeskiego slawisty i pisarza Edvarda Jelínka (1855–1897) (Edvard Jelínek, Zapomenutý kout slovanský. Několik pohledů do kašubského Pomoří, Praha 1893), choć wcale nie była pierwszym przejawem czeskiego zainteresowania Kaszubami, to stanowiła szczytowy moment zainteresowania Czechów północnymi kresami ziem polskich w XIX wieku. W książce zawarto podstawowe wiadomości o Kaszubach, ale ujmowanych w szerszym kontekście, stąd obszerne fragmenty dotyczące Gdańska.

 

 

Indeks : 325 9788367683104

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
223
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
2024

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Szkice historyczne o dawnej Łebie
  • Obecnie brak na stanie
Szkice historyczne o dawnej Łebie

Książka wyjaśnia wiele z tajemnic, jakimi obrosły dzieje Łeby. Pierwszy rozdział traktuje o początkach miasta (lokalizacja miasta, rola osadników i miejscowej ludności kaszubskiej, ustrój miasta, skutki tragicznych sztormów itd.).

Cena 11,43 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio