• -20%

Zestaw gier edukacyjnych

Cena nie uległa zmianie
195,12 zł
156,10 zł Zniżka 20%
Cena nie uległa zmianie

Zestaw trzech gier edukacyjnych 

Ilość

Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole! 

Gra "Zapadłi zómk" nawiązuje do powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” oraz kaszubskiej mitologii. Głównym bohaterem powieści jest Remus, który wędruje po Kaszubach z taczką wypełnioną głównie książkami i dewocjonaliami. Jego misją jest uratowanie Królewianki , która pragnie wrócić do swojego zamku.

Celem gry "Biôtka ò fana" jest zdobycie kaszubskiej flagi, ale by tego dokonać gracz trafia do pięknej krainy przepełnionej skarbami w otoczeniu walorów przyrodniczych: jezior, rzek, gór, dolin. Kaszuby mogą wiele ofiarować graczowi, ale by zwyciężyć musi on zdobyć elementy kaszubskiej flagi lub wspiąć się na szczyt Wieżycy. Uczyni to wędrując po Kaszubach i wykorzystując swoją wiedzę o języku i kulturze kaszubskiej oraz swoje umiejętności.

Kaszubskie słówka: https://kaszubskaksiazka.pl/gry-i-puzzle/800-gra-edukacyjna-slowka-kaszebscze.html

Zapadłi zómk: https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/825-gra-edukacyjna-zapadli-zomk.html

Biôtka ò fana: https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/1029-gra-biotka-o-fana-5904830304701.html

Indeks : 528, 524, 480

Opis:

Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Strzał w plecy / Szos w chrzebt. Wòjnowé...
  • Nowy
  • Obecnie brak na stanie
Strzał w plecy / Szos w chrzebt. Wòjnowé...

Książka zawiera trzydzieści obszernych zapisów rozmów w dwóch wersjach językowych; kaszubskiej (oryginalnej) i polskiej (tłumaczenie). Całość ma 416 stron. Wydany w twardej oprawie, częściowo w kolorze. Recenzentem jest wybitny znawca tematyki wojennej profesor Andrzej Gąsiorowski. Wspomnienia ujmują wszystkie najtrudniejsze aspekty wojennych okrucieństw doznawanych przez Kaszubów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i rosyjskiej. Ukazują w całej pełni metody działania reżimów, widoczne zwłaszcza dziś w agresji na Ukrainę. Pokazują dramatyczne losy naszych ojców i matek.

Cena 46,67 zł
Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda...

Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda Neureitera do literatów i regionalistów kaszubskich to druga część edycji poświęconej bogatej korespondencji, jaką przez lata prowadził znany i ceniony w kręgach kaszubskich pisarzy, intelektualistów, a także regionalistów pasjonat kultury, literatury i języka Kaszubów – Ferdinand Neureiter.

Cena 56,19 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio