- -20%
- Nowy

Zestaw trzech gier edukacyjnych
Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole!
Gra "Zapadłi zómk" nawiązuje do powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” oraz kaszubskiej mitologii. Głównym bohaterem powieści jest Remus, który wędruje po Kaszubach z taczką wypełnioną głównie książkami i dewocjonaliami. Jego misją jest uratowanie Królewianki , która pragnie wrócić do swojego zamku.
Celem gry "Biôtka ò fana" jest zdobycie kaszubskiej flagi, ale by tego dokonać gracz trafia do pięknej krainy przepełnionej skarbami w otoczeniu walorów przyrodniczych: jezior, rzek, gór, dolin. Kaszuby mogą wiele ofiarować graczowi, ale by zwyciężyć musi on zdobyć elementy kaszubskiej flagi lub wspiąć się na szczyt Wieżycy. Uczyni to wędrując po Kaszubach i wykorzystując swoją wiedzę o języku i kulturze kaszubskiej oraz swoje umiejętności.
Kaszubskie słówka: https://kaszubskaksiazka.pl/gry-i-puzzle/800-gra-edukacyjna-slowka-kaszebscze.html
Zapadłi zómk: https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/825-gra-edukacyjna-zapadli-zomk.html
Biôtka ò fana: https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/1029-gra-biotka-o-fana-5904830304701.html
Czy odgadniesz chronologiczną kolejność ważnych i ciekawych wydarzeń z historii Polski i Kaszub?
Specjalne wydanie bestsellerowej gry z KASZUBSKIM dodatkiem!
Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku wydał książkę zatytułowaną „Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie”. Egzemplarz zawiera także płytę CD z audiobookiem zrealizowanym z udziałem aktorek i aktorów teatru.
Zaklęta stegna to tajemnicza droga kaszubska, która zaprowadzi was w krainę bajki. Krocząc nią wytrwale, przenosić się będziemy w zaczarowany świat baśni, pełen dziwów i niespodzianek.
Wszystko może się tam zdarzyć, wszystko spełnić, bo też kraj to niezwykły i niemniej kolorowy niż wasze sny. To, co w zwyczajnym świecie niemożliwe - tu okaże się prawdą, ową niezwykłą prawdą baśniową.
Ze wstępu:
"Jestem jednym z kilkuset tysięcy Kaszubów, dla których kolebką i miejscem bytowania są Kaszuby – ich Mała Ojczyzna. Te wspomnienia, które powierzam szanownym czytelnikom, to życie, to historia jednego człowieka, ściśle powiązana z ziemią kaszubską, której najnowsze dzieje ukształtowały jego przeżycia, charakter, osobowość i działalność. Częste powtarzanie słowa „pamiętam” nie jest bynajmniej przesadą. Po prostu spisałem i pokazałem to, co mi towarzyszyło przez całe dotychczasowe życie…"
Książka zawiera trzydzieści obszernych zapisów rozmów w dwóch wersjach językowych; kaszubskiej (oryginalnej) i polskiej (tłumaczenie). Całość ma 416 stron. Wydany w twardej oprawie, częściowo w kolorze. Recenzentem jest wybitny znawca tematyki wojennej profesor Andrzej Gąsiorowski. Wspomnienia ujmują wszystkie najtrudniejsze aspekty wojennych okrucieństw doznawanych przez Kaszubów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i rosyjskiej. Ukazują w całej pełni metody działania reżimów, widoczne zwłaszcza dziś w agresji na Ukrainę. Pokazują dramatyczne losy naszych ojców i matek.
Mimo że okres Wolnego Miasta trwał bardzo krótko, do dziś jest żywą legendą również poza granicami Gdańska. Było to miejsce wyjątkowe, lecz na co dzień toczyło się tutaj przeciętne życie: rosły i upadały biznesy, kwitł handel, rozwijała się turystyka, ludzie szukali rozrywki w sportach czy zabawie. Emocje wzbudzało powstanie nowych obiektów, takich jak stacja radiowa, lotnisko i pierwsze centra hadlowe, oraz niezwykłe wydarzenia: przelot Grafa Zeppelina czy Światowy Kongres Esperantystów.
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Hieronima Jarosza Derdowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu Eugeniusza Gołąbka, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic.