- -20%

Zestaw trzech gier edukacyjnych
Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole!
Gra "Zapadłi zómk" nawiązuje do powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” oraz kaszubskiej mitologii. Głównym bohaterem powieści jest Remus, który wędruje po Kaszubach z taczką wypełnioną głównie książkami i dewocjonaliami. Jego misją jest uratowanie Królewianki , która pragnie wrócić do swojego zamku.
Celem gry "Biôtka ò fana" jest zdobycie kaszubskiej flagi, ale by tego dokonać gracz trafia do pięknej krainy przepełnionej skarbami w otoczeniu walorów przyrodniczych: jezior, rzek, gór, dolin. Kaszuby mogą wiele ofiarować graczowi, ale by zwyciężyć musi on zdobyć elementy kaszubskiej flagi lub wspiąć się na szczyt Wieżycy. Uczyni to wędrując po Kaszubach i wykorzystując swoją wiedzę o języku i kulturze kaszubskiej oraz swoje umiejętności.
Kaszubskie słówka: https://kaszubskaksiazka.pl/gry-i-puzzle/800-gra-edukacyjna-slowka-kaszebscze.html
Zapadłi zómk: https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/825-gra-edukacyjna-zapadli-zomk.html
Biôtka ò fana: https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/1029-gra-biotka-o-fana-5904830304701.html
Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 2
Prostokątna naklejka z Gryfem i napisem Kaszëbë.
Ciekawy akcent promujący Kaszuby.
Bogato ilustrowana „Historia Kaszubów” to pierwsza publikacja z serii, poruszająca zagadnienia związane z dziejami Kaszubów do czasów współczesnych.
Książka ta pokazuje, co dla naszych przodków było oczywiste i święte, natomiast dla nas stało się częścią zapomnianego już dziedzictwa. Magia – zwłaszcza ta ludowa – jest bowiem wokół nas: odnajdziemy ją w codziennych czynnościach, w elementach tradycji wplecionych w świąteczne obchody, a jej echo usłyszymy nawet w niektórych pieśniach i modlitwach.
Książka zawiera trzydzieści obszernych zapisów rozmów w dwóch wersjach językowych; kaszubskiej (oryginalnej) i polskiej (tłumaczenie). Całość ma 416 stron. Wydany w twardej oprawie, częściowo w kolorze. Recenzentem jest wybitny znawca tematyki wojennej profesor Andrzej Gąsiorowski. Wspomnienia ujmują wszystkie najtrudniejsze aspekty wojennych okrucieństw doznawanych przez Kaszubów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i rosyjskiej. Ukazują w całej pełni metody działania reżimów, widoczne zwłaszcza dziś w agresji na Ukrainę. Pokazują dramatyczne losy naszych ojców i matek.
Radek stał na szczycie Zamkowej Góry i patrzył na rozległe morze mgły wokół. Tylko tu docierały promienie wschodzącego słońca; pole, lasy, jeziora, okoliczne wsie krył jeszcze biały mrok - ziemia parowała ciepłem poprzedniego upalnego dnia. Tylko tu mgła opadła rosą osiadłą na trawach i kwiatach [...]. Dalej, po horyzont, rozlewała się biel. Gęsta, kłębiasta, nieprzenikniona, zatapiająca przeszłość i przyszłość.