Werónka pòznôwô kaszëbską rodã. Zesziwk do malënków i zabawë (Werónka poznaje kaszubską przyrodę)
Werónka zamienia się w obserwatorkę przyrody. Poznaje rośliny i zwierzęta, które można zobaczyć np. na spacerze w kaszubskim lesie. W tej książce czytelnicy spotkają też innych bohaterów: samotnego żółwia Téfka, wesołą żabkę Matyldę lub Michasię - dziewczynkę, która zaprzyjaźnia się z jaszczurką.
Indeks : 332
Opis:
- Format:
- 19x19
- Język:
- kaszubski
- Liczba stron:
- 24
- Oprawa:
- miękka
- Miejsce i rok wydania:
- Nadole 2018
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
Werónka w przedszkòlu (Werónka w przedszkolu)Cena 9,52 zł
-
Werónka nad mòrzãCena 10,00 zł
-
Werónka pòznôwô kùlturã Kaszëb. Zesziwk do...Cena 7,62 zł
-
Werónka pòznôwô kùńszt na Kaszëbach. Zesziwk do...Cena 7,62 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Książka w sposób humorystyczny opowiada o życiu codziennym małej dziewczynki, tytułowej Mariolki i jej przygodach w bajkowej krainie jej fantazji.
Doskonała pomoc dydaktyczna w nauce języka kaszubskiego, szczególnie I etapu edukacyjnego.
Pozycja z audiobookiem, czyta Magdalena Kropidłowska
Wedle św. Mateusza z "Biblii Tysiącelcia" - wydanie 3
Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocne.
Produkty w tej samej kategorii:
Drogie dzieci, zapraszam Was do lektury kolejnej części przygód Bycia herbu Kasztan. W poprzedniej części nasz mały bohater zwiedzał ziemię lipnicką - Gochy. Teraz udaje się „bôtem” do sąsiedniej gminy Studzienice.
2Nowe, już trzecie wydanie zbioru legend geograficznie związanych z terenem powiatu kartuskiego. Książka zawiera 26 niezwykłych opowieści w polskiej i kaszubskiej wersji językowej.
Drogi Czytelniku, przed Tobą 20 kolejnych i niezwykłych baśni Jana Drzeżdżona – prozaika i poety pochodzącego z Domatowa. Wieloletniego pedagoga, stojącego na straży edukacji dzieci, zwłaszcza tych kaszubskich. Pisarz uważał, że dziecko jest najdelikatniejszą i najkruchszą materią, o którą trzeba się troszczyć. O czym świadczy jego bogaty dorobek twórczy, skierowany właśnie do najmłodszego czytelnika.