

Najnowsza gra edukacyjna wyprodukowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zabiera dzieci i młodzież w podróż po pięknych Kaszubach. Wędruj po Kaszubach, zdobądź kaszubską flagę - zachęcamy!
Biôtka ò fanã – gra edukacyjna w języku kaszubskim stworzona przez nauczycielkę języka kaszubskiego, Justynę Mikołajczyk, której wsparcia koncepcyjnego udzieliły Lucyna Radzimińska, Anna Dunst i Bożena Labuda.
Celem gry jest zdobycie kaszubskiej flagi, ale by tego dokonać gracz trafia do pięknej krainy przepełnionej skarbami w otoczeniu walorów przyrodniczych: jezior, rzek, gór, dolin. Kaszuby mogą wiele ofiarować graczowi, ale by zwyciężyć musi on zdobyć elementy kaszubskiej flagi lub wspiąć się na szczyt Wieżycy. Uczyni to wędrując po Kaszubach i wykorzystując swoją wiedzę o języku i kulturze kaszubskiej oraz swoje umiejętności.
Gra składa się z planszy – mapy Kaszub, wielobarwnej kostki do gry, 4 pionków, kółeczek z kompasem wskazującym drogę, puzzli do ułożenia flagi oraz kart z zadaniami o trzech stopniach trudności. Wydawca przygotował również puste karty, na których gracze mogą przygotować swoje zadania. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz.
Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.
2Nowe, już trzecie wydanie zbioru legend geograficznie związanych z terenem powiatu kartuskiego. Książka zawiera 26 niezwykłych opowieści w polskiej i kaszubskiej wersji językowej.
Książka w sposób humorystyczny opowiada o życiu codziennym małej dziewczynki, tytułowej Mariolki i jej przygodach w bajkowej krainie jej fantazji.
Doskonała pomoc dydaktyczna w nauce języka kaszubskiego, szczególnie I etapu edukacyjnego.
Pozycja z audiobookiem, czyta Magdalena Kropidłowska
Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jana Brzechwy w tłumaczeniu na język kaszubski Tomasza Fopke z ilustracjami Jarosława Wróbla.
Bytów - czas transformacji. Okiem Kazimierza Rolbieckiego / Bytów - a time of transformation. Through the eyes of Kazimierz Rolbiecki
Album, w którym uchwycone zostało życie skupione na dużym obszarze, subiektywnie określonym nazwą "między Brdą a Wdą", gdzie granice określają ludzie, architektura, woda i natura, tworząc wzajemne przenikanie. Jest to kraina urokliwej przyrody, doceniona przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery "Bory Tucholskie".
To niewielkie opracowanie, które nie rości sobie pretensji do pracy naukowej, jest prezentacją wybranych postaci z owego bogatego zbioru kaszubskich „bestii”.
Mimo strat w wyniku wojny i nieprzemyślanych przemianowań nazwy ulic gdańskiego Śródmieścia nadal stanowią niezwykle bogaty zespół o wielkiej wartości historycznej, emocjonalnej i kulturalnej.