

Najnowsza gra edukacyjna wyprodukowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zabiera dzieci i młodzież w podróż po pięknych Kaszubach. Wędruj po Kaszubach, zdobądź kaszubską flagę - zachęcamy!
Biôtka ò fanã – gra edukacyjna w języku kaszubskim stworzona przez nauczycielkę języka kaszubskiego, Justynę Mikołajczyk, której wsparcia koncepcyjnego udzieliły Lucyna Radzimińska, Anna Dunst i Bożena Labuda.
Celem gry jest zdobycie kaszubskiej flagi, ale by tego dokonać gracz trafia do pięknej krainy przepełnionej skarbami w otoczeniu walorów przyrodniczych: jezior, rzek, gór, dolin. Kaszuby mogą wiele ofiarować graczowi, ale by zwyciężyć musi on zdobyć elementy kaszubskiej flagi lub wspiąć się na szczyt Wieżycy. Uczyni to wędrując po Kaszubach i wykorzystując swoją wiedzę o języku i kulturze kaszubskiej oraz swoje umiejętności.
Gra składa się z planszy – mapy Kaszub, wielobarwnej kostki do gry, 4 pionków, kółeczek z kompasem wskazującym drogę, puzzli do ułożenia flagi oraz kart z zadaniami o trzech stopniach trudności. Wydawca przygotował również puste karty, na których gracze mogą przygotować swoje zadania. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz.
2Kaszubski śpiewnik szkolny to trzeci z serii śpiewników prezentujących tradycyjne i współczesne pieśni z Kaszub.
Bestiariusz pomorski to bogato ilustrowana publikacja prezentująca nadprzyrodzonych bohaterach pomorskich wierzeń i legend. Pojawiające się tu opisy bóstw oraz innych magicznych istot wywodzą się zarówno z przekazów utrwalonych w tradycji ludowej, jak i przetworzonych w tekstach kultury XIX i XX wieku.
Bëła so Tónka, dzéwczątkò, co rokroczno dostôwało ruchna pò swòji starszi półsostrze. Jeden rôz òna dosta pelerinkã. Tëlé, że kapa bëła cemnomòdrô, a Tónka nie lëda cemnomòdri farwë. – A jak më bë tak doszëłë do ti pelerinczi jaczis snôżi gùzyczk? – zabédowa mëma.
Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole!
Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
Zeszyty zawierają m.in. wojenne wspomnienia, czeskie rodziny i aktualności.
Wznowione wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których czlonkowie oddziału upamietnili Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie.
Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.