• Obecnie brak na stanie
  • Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã

Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã (Trzymajcie w sercu kaszubszczyznę)

38,10 zł
Cena nie uległa zmianie
Ilość
Obecnie brak na stanie

Hewò tuwò mómë pòsobną ksążkã w I dzélu z tekstama sami direktor Janinë Bòrchmann a téż ji drëchów, lubieńców bibloteczi. Są w ti ksążce rozmajité ôrtë kaszëbsczi lëteraturë: drama na binã, bôjczi òpòwiednie. W II dzélu są dwie historiczné pòwiôstczi Maceja Tamkùna – jedna z czasów strzédniostalatów, drëgô tragicznô z cządu II swiatowi wòjnë. Wszëtkò je w całoscësparłączoné kaszëbsczim jãzëkã, a téż jawernotą i mitologią kaszëbiznë.

W całoscë wszëtczé dokazë mają jednã ùdbã, jak w nôdpisu: Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã,tak jak to je rzekłé w jigrze na binãKlucz Jaromirë Labùddë. Nen przesélënk je ùniwersalny i dlô dzecy, i dlô młodzëznã, i dlô lëdzy dozdrzeniałëch.

Indeks : 203 978-83-940661-4-7

Opis:

Format:
16x24cm
Język:
polski
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo, Gmina Wejherowo
Miejsce i rok wydania:
Bolszewo 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Farwë żëcégò

ANTYKWARIAT

Jest to zbiór opowiadań kaszubskich coraz bardziej znanego i uznanego poety i prozaika kaszubskiego mieszkającego w Kielcach. Bartelik już dał się poznać jako twórca, który zgrabną kaszubszczyzną potrafi dotrzeć do każdego czytelnika, zwłaszcza dzieci szkolnych. Jego wiersze, a teraz także opowiadania, są coraz częściej wykorzystywane w nauce szkolnej.

Cena 9,52 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio