• Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã

Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã (Trzymajcie w sercu kaszubszczyznę)

40,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Hewò tuwò mómë pòsobną ksążkã w I dzélu z tekstama sami direktor Janinë Bòrchmann a téż ji drëchów, lubieńców bibloteczi. Są w ti ksążce rozmajité ôrtë kaszëbsczi lëteraturë: drama na binã, bôjczi òpòwiednie. W II dzélu są dwie historiczné pòwiôstczi Maceja Tamkùna – jedna z czasów strzédniostalatów, drëgô tragicznô z cządu II swiatowi wòjnë. Wszëtkò je w całoscësparłączoné kaszëbsczim jãzëkã, a téż jawernotą i mitologią kaszëbiznë.

W całoscë wszëtczé dokazë mają jednã ùdbã, jak w nôdpisu: Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã,tak jak to je rzekłé w jigrze na binãKlucz Jaromirë Labùddë. Nen przesélënk je ùniwersalny i dlô dzecy, i dlô młodzëznã, i dlô lëdzy dozdrzeniałëch.

Indeks : 203 978-83-940661-4-7

Opis:

Format:
16x24cm
Język:
polski
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo, Gmina Wejherowo
Miejsce i rok wydania:
Bolszewo 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kutry o czerwonych żaglach + CD

Kutry o czerwonych żaglach - Augustyn Necel
 
Powieść ta po raz pierwszy ukazała się w 1955 roku i stała się sukcesem literackim, którego ponad pięćdziesięcioletni debiutant się nie spodziewał. Augustyn Necel, wnikliwy obserwator życia Kaszubów, kronikarz spod rozewskiej blizy – jak napisał o nim Franciszek Fenikowski, to pisarz zajmujący w kaszubskiej literaturze miejsce szczególne. Jego Kutry o czerwonych żaglach, których głównym bohaterem jest Franek Gojka to bogate źródło wiedzy dla etnografów, historyków, literatów o kaszubskich rybakach, zwyczajach, po prostu życiu...

 

Cena 30,00 zł

Połów nadziei

„Połów nadziei” to książka, w której autor pokazuje swoje wnętrze, swoje poglądy, swój tok myślenia. Opowieść składa się z trzech, pozornie zupełnie oddzielnych wątków, przeplatanych ze sobą regularnie, niczym w postmodernistycznej powieści.Cena 25,00 zł

Jan Drzeżdżon. Twórczość Kaszubska

"Twórczość kaszubska" - 11 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich w opracowaniu Marka Cybulskiego i Daniela Kalinowskiego. Książka przybliża utwory prozatorskie i poetyckie Jana Drzeżdżona.

Cena 35,00 zł
Byliśmy Niewinni
  • -15,00 zł
  • Nowy

Byliśmy Niewinni

Byliśmy Niewinni to opowieść o przyjaźni, miłości i oddaniu, a wszystko to w obliczu dramatycznych wydarzeń u schyłku roku 1939. Gdy świat staje w płomieniach, a wszystko co znane i kochane ulega bezpowrotnej zagładzie, trzeba żyć dalej i dokonywać wyborów. Czy trójce nastoletnich bohaterów uda się w takich warunkach przetrwać ? A może wojna zniszczy wszystko o czym marzyli i o co walczyli?

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 65,00 zł -15,00 zł Cena 50,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio