• Michał Drzymała albo tragedia narodowa

Michał Drzymała albo tragedia narodowa

18,00 zł
Brutto

Powieść Jana Drzeżdżona to przedstawiana z perspektywy samego Michała Drzymały literacka historia jego walki o możliwość mieszkania na zakupionej przez siebie ziemi.

Ilość

Mija w 2007 roku siedemdziesiąta rocznica śmierci Michała Drzymały. Ostatnie dziesięć lat życia spędził on w krajeńskim Grabownie, stąd zainteresowanie jego
osobą miejscowej społeczności. Zaowocowało ono, we współpracy z Instytutem Kaszubskim wydaniem powieści Jana Drzeżdżona "Michał Drzymała albo tragedia narodowa".

Pracę tą poprzedza wstęp profesor Jowity Kęcińskiej: "O Drzymale, Drzeżdżonie i Miasteczku, czyli jak historia kołem się toczy". Jest to obszerny esej poświęcony osobie głównego bohatera powieści. Krajeńska badaczka przybliża nam biografię Drzymały i losy jego rodziny oraz miejsca z nim związane.

Sama powieść Jana Dzeżdżona to przedstawiana z perspektywy samego Michała Drzymały literacka historia jego walki o możliwość mieszkania na zakupionej przez siebie ziemi. Napisana lekkim, wciągającym językiem, jest pięknym przykładem, na to, że historia pisze pasjonujące scenariusze. Zaś pióro kaszubskiego pisarza zmieniła ten historyczny scenariusz w wciągającą powieść o prostych ludziach którzy tworzyli historię. Walory tej pracy doceniły jury poznańskiego konkursu na powieść poświeconą Drzymale, gdzie Jan Drzeżdżon zajął pierwsze miejsce.

Indeks : 121 978-83-89079-67-1

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
175
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Miasteczko Krajeńskie - Gdańsk 2007

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Marcin i jego czasy

Wielowątkowa powieść, która przenosi nas w świat wsi kaszubskiej, północnych Kaszub przełomu XIX i XX wieku. Wydanie tej powieści zbiega się z 40- leciem jej napisania.

Cena 42,00 zł

ZYMK. Zsziwk 11

Plon i jubileusz działalności młodych twórców kaszubskich przez ostatnie 20 lat, skupionych w grupie literackiej ZYMK. 

Cena 22,00 zł

Kaszubes at Vienna

tłum. B. Krbechek i S. Frymark

For the 200 th Anniversary of the Liberation of Germans and Christianity from the Turkish Yoke in AD 1683

Cena 15,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio