

1Zbiór najpiękniejszych legend z terenu Kaszub. Opracowane przez nauczyciela – regionalistę, przeznaczone są dla młodego czytelnika i z powodzeniem mogą być wykorzystywane w szkole.
Mimo zastosowania przez autora prostego, zrozumiałego przez dzieci języka, lektura legend także dla wysmakowanego czytelnika może być zajmująca. Całość ilustrowana jest grafikami. Treść legend wydrukowana została paralelnie - w języku kaszubskim i polskim.
Z kaszëbsczim w swiat taki tytuł nosi wydany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie najnowszy podręcznik do nauki języka kaszubskiego w szkole podstawowej.
Gra nawiązuje do powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” oraz kaszubskiej mitologii. Głównym bohaterem powieści jest Remus, który wędruje po Kaszubach z taczką wypełnioną głównie książkami i dewocjonaliami. Jego misją jest uratowanie Królewianki , która pragnie wrócić do swojego zamku.
Po raz kolejny na rynku unikalna kartka świąteczna wydana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 2
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.
Pierwszy po zakończeniu II wojny światowej, przygotowany w języku polskim, zbiór starych ludowych podań Kaszubów znad jezior Łebsko i Gardno, powszechnie znanych jako Słowińcy.
2Nowe, już trzecie wydanie zbioru legend geograficznie związanych z terenem powiatu kartuskiego. Książka zawiera 26 niezwykłych opowieści w polskiej i kaszubskiej wersji językowej.
Zaklęta stegna to tajemnicza droga kaszubska, która zaprowadzi was w krainę bajki. Krocząc nią wytrwale, przenosić się będziemy w zaczarowany świat baśni, pełen dziwów i niespodzianek.
Wszystko może się tam zdarzyć, wszystko spełnić, bo też kraj to niezwykły i niemniej kolorowy niż wasze sny. To, co w zwyczajnym świecie niemożliwe - tu okaże się prawdą, ową niezwykłą prawdą baśniową.