• -35%
  • Rómka & Tómka przecywiónka. Felietony

Rómka & Tómka przecywiónka. Felietony

25,00 zł
16,25 zł Zniżka 35%
Brutto

Zbiór wybranych felietonów

Ilość

Pod enigmatycznym tytułem „Rómka & Tómka przecywiónka. Felietónë pòzebróné” czytelnik znajdzie prawie sześćdziesiąt krótkich utworów prozatorskich poruszających szeroką tematykę: od najbliższej okolicy po sprawy z wielkiego świata. Charakterystycznym rysem obu autorów jest traktowanie wszystkiego i wszystkich, również siebie, z dystansem i dużą dozą ironii. Całość okraszona niepowtarzalnym kaszubskim humorem.

Indeks : 466 978-83-63538-01-9

W magazynie : 30 Przedmioty

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
160
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk-Wejherowo-Chwaszczyno 2017

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Pasaże kaszubskie

"Pasaże kaszubskie" składają się z recenzji, omówień i charakterystyk dotyczących współczesnej literatury kaszubskojęzycznej  polskojęzycznej okresu 2014-2019, sformułowanych w ciągu ostatnich trzech lat z perspektywy literaturoznawstwa oraz z charakterystyk życia środowiska teatralnego, plastycznego i akademickiego.

Cena 30,00 zł

Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé...

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic

Cena 99,00 zł

Legenda o pustelniku

"Legenda o pustelniku" - jedno z najciekawszych opowiadań Lecha Bądkowskiego. Wycofana przez cenzurę ze zbioru opowiadań "Połów nadziei" w końcu lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wydana w następnych latach. Piękna, pełna metafor opowieść o człowieku powracającym do swej ojczyzny. Po latach można zaryzykować tezę, że autor pisał o samym sobie.

Cena 12,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio