- -35%

Zbiór wybranych felietonów
Pod enigmatycznym tytułem „Rómka & Tómka przecywiónka. Felietónë pòzebróné” czytelnik znajdzie prawie sześćdziesiąt krótkich utworów prozatorskich poruszających szeroką tematykę: od najbliższej okolicy po sprawy z wielkiego świata. Charakterystycznym rysem obu autorów jest traktowanie wszystkiego i wszystkich, również siebie, z dystansem i dużą dozą ironii. Całość okraszona niepowtarzalnym kaszubskim humorem.
Z kaszëbsczim w swiat taki tytuł nosi wydany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie najnowszy podręcznik do nauki języka kaszubskiego w szkole podstawowej.
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 2
Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.
UWAGA słownik powystawowy, może być porysowany, rogi zagniecone itp
"Pasaże kaszubskie" składają się z recenzji, omówień i charakterystyk dotyczących współczesnej literatury kaszubskojęzycznej polskojęzycznej okresu 2014-2019, sformułowanych w ciągu ostatnich trzech lat z perspektywy literaturoznawstwa oraz z charakterystyk życia środowiska teatralnego, plastycznego i akademickiego.
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera. Oto po raz pierwszy w języku kaszubskim podążamy za Alicją w głąb króliczej nory.
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic
"Legenda o pustelniku" - jedno z najciekawszych opowiadań Lecha Bądkowskiego. Wycofana przez cenzurę ze zbioru opowiadań "Połów nadziei" w końcu lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wydana w następnych latach. Piękna, pełna metafor opowieść o człowieku powracającym do swej ojczyzny. Po latach można zaryzykować tezę, że autor pisał o samym sobie.