• -35%
  • Rómka & Tómka przecywiónka. Felietony

Rómka & Tómka przecywiónka. Felietony

Cena nie uległa zmianie
23,81 zł
15,48 zł Zniżka 35%
Cena nie uległa zmianie

Zbiór wybranych felietonów

Ilość

Pod enigmatycznym tytułem „Rómka & Tómka przecywiónka. Felietónë pòzebróné” czytelnik znajdzie prawie sześćdziesiąt krótkich utworów prozatorskich poruszających szeroką tematykę: od najbliższej okolicy po sprawy z wielkiego świata. Charakterystycznym rysem obu autorów jest traktowanie wszystkiego i wszystkich, również siebie, z dystansem i dużą dozą ironii. Całość okraszona niepowtarzalnym kaszubskim humorem.

Indeks : 466 978-83-63538-01-9

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
160
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk-Wejherowo-Chwaszczyno 2017

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Gùczów Mack gôdô
  • Obecnie brak na stanie
Gùczów Mack gôdô

Felietony „Gùczów Mack gôdô” należą do najbardziej znanej części twórczości autora. Są rodzajem krótkiej, swobodnej formy wypowiedzi utrzymanej w osobistym tonie o tematyce czerpanej z życia codziennego. Komizm postaci, słowa i sytuacji umożliwia wyrażanie różnych poglądów. Dzięki temu treść felietonów uczy o ludzkich przywarach i poczuciu humoru, a jednocześnie kultywuje kaszubskie słowo.

Cena 36,19 zł
Trzy zielone strzały

Jest to powieść historyczna z czasów wojny trzynastoletniej, silnie zakorzeniona w historii Kaszub i Pomorza, przedstawiająca wydarzenia w naszym regionie w jednym z najdramatyczniejszych momentów, kiedy to ważyły się losy Pomorza Nadwiślańskiego i jego łączności z Polską.

Cena 14,29 zł
Na polskiej fali
  • Obecnie brak na stanie
Na polskiej fali

Piętnastoletni chłopiec spędza osiem miesięcy w Jastarni na Helu, gdzie mieszka w chacie rybaka i ściśle współżyje z jego rodziną. Książka budzi zainteresowanie morzem i jego ludnością. Zaznajamia z twardymi warunkami życia i pracy rybaków, uczy dla niej szacunku. Praca i zrozumienie życia innych ludzi występują jako czynniki kształcące moralną i fizyczną stronę jednostki.

Cena 19,05 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio