Życie i przygody Remusa
  • Życie i przygody Remusa
  • Życie i przygody Remusa

Życie i przygody Remusa

44,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

3"Życie i przygody Remusa" to arcydzieło literatury kaszubskiej. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

"Życie i przygody Remusa" to arcydzieło literatury kaszubskiej. Tej powieści się nie zapomina. Ona olśniewa i dostarcza wrażeń. Wciąż nie sposób poznać tajniki Kaszub i zrozumieć Kaszub nie poznawszy tej książki. Długo oczekiwana uzupełniona i poprawiona polska edycja tłumaczenia słynnej kaszubskiej epopei autorstwa A. Majkowskiego. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nieznane fragmenty, odczytane z rękopisu. Ponadto całość została uzupełniona historycznymi wstępami, słownikiem polsko-kaszubskim w oryginale uzupełniającym wydanie kaszubskie. O tym „Jak Majkowski pisał Remusa?” opowiada na końcu książki językoznawca, profesor Jerzy Treder.

Indeks : 352 978-83-7591-385-9

Opis:

Format:
15x21 cm
Język:
polski
Liczba stron:
480
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Region
Miejsce i rok wydania:
Gdynia 2017

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Powrót wilka

"Powrót Wilka" to powieść o emigracyjnym niespełnieniu, miłości, zdradzie, zbrodni i wybaczeniu.


Po dziewiętnastu latach na emigracji Wilk przypływa swoim jachtem z Kanady, by odwiedzić rodzinne Trójmiasto, skąd uciekł po stanie wojennym.
Wiele spraw czeka na wyjaśnienie. Czy pierwsza miłość, którą porzucił, jeszcze się tli? Kto był zdrajcą w grupie konspiratorów? Co przyniesie spotkanie z synem, którego Wilk widział tylko na zdjęciach? Kto zrobił karierę, a komu się nie udało? Spotkanie dawnych przyjaciół kipi od tłumionych latami emocji.Cena 30,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio