Życie i przygody Remusa
  • Życie i przygody Remusa
  • Życie i przygody Remusa

Życie i przygody Remusa

44,00 zł
Brutto

3"Życie i przygody Remusa" to arcydzieło literatury kaszubskiej. 

Ilość

"Życie i przygody Remusa" to arcydzieło literatury kaszubskiej. Tej powieści się nie zapomina. Ona olśniewa i dostarcza wrażeń. Wciąż nie sposób poznać tajniki Kaszub i zrozumieć Kaszub nie poznawszy tej książki. Długo oczekiwana uzupełniona i poprawiona polska edycja tłumaczenia słynnej kaszubskiej epopei autorstwa A. Majkowskiego. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nieznane fragmenty, odczytane z rękopisu. Ponadto całość została uzupełniona historycznymi wstępami, słownikiem polsko-kaszubskim w oryginale uzupełniającym wydanie kaszubskie. O tym „Jak Majkowski pisał Remusa?” opowiada na końcu książki językoznawca, profesor Jerzy Treder.

Indeks : 352 978-83-7591-385-9

W magazynie : 3 Przedmioty

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Region
Format:
15x21 cm
Język:
polski
Liczba stron:
480
Miejsce i rok wydania:
Gdynia 2017

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Jan Drzeżdżon. Twórczość Kaszubska

"Twórczość kaszubska" - 11 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich w opracowaniu Marka Cybulskiego i Daniela Kalinowskiego. Książka przybliża utwory prozatorskie i poetyckie Jana Drzeżdżona.

Cena 35,00 zł

Ùrwónô spiéwa. Pòwiesc z czasu kaszëbsczégò...

Ùrwónô spiéwa. Pòwiesc z czasu kaszëbsczégò pòzytiwizmù - powieść Jana Rompskiego, która ukazała się drukiem po latach - w lutym 2021 roku. W 2018 roku o tym niezwykle ciekawym materiale - wówczas rękopisie - pisał Artur Jabłoński, który wspólnie z Maciejem Bandurem podjął się przygotowania materiału do druku: 

Cena 27,00 zł

„Czas Zelinta” i inne opowiadania.

Teksty, które złożyły się na tę antologię to nagrodzone lub wyróżnione utwory z czterech już edycji konkursu prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zorganizowanego przez  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie w latach 1996-1999 oraz wspartego przez liczne grono przyjaciół i sponsorów, wymienionych w nocie edytorskiej.

Cena 15,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio