• Raptularz kaszubski, Daniel Kalinowski, Gdańsk 2014
  • Raptularz kaszubski, Daniel Kalinowski, Gdańsk 2014
  • Raptularz kaszubski, Daniel Kalinowski, Gdańsk 2014
  • Raptularz kaszubski, Daniel Kalinowski, Gdańsk 2014

Raptularz kaszubski

29,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Ilość

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk. Najpierw zatem pojawiają się tutaj krytycznoliterackie reakcje na kaszubskojęzyczną poezję wydawaną w ciągu ostatnich pięciu lat. Nie odnajdzie wśród nich Czytelnik wszystkich tomików poetyckich, jakie się w tym okresie pojawiły, gdyż przedkładany tutaj zbiór nie jest komplementarną historią literatury kaszubskiej, a raptularzową reakcją na wybrane kwestie. Na tej samej zasadzie przedstawiam w drugiej części niniejszej książki zestaw opisów kaszubskich form prozatorskich, a potem przejawów dramaturgii i teatru kaszubskiego. W czwartej cząstce tego zbiorku wysuwam rozważania dotyczące życia artystycznego, które są próbą objęcia krytycznym namysłem szerszych procesów artystyczno-socjologicznych. Na koniec pojawiają się w przedkładanym tutaj zbiorze partie rozważań o przedstawicielach życia naukowego interpretujących tradycję kaszubską za pomocą wyspecjalizowanych metod. Niewątpliwie w tej części raptularz zmienia swą postać formalną i dąży ku wypowiedzi akademickiej, co jest nieodłączne w analizie tego typu dyskursu.

Daniel Kalinowski, fragment Wstępu

Indeks : 403 978-83-63538-28-6

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
268
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II  L-O
  • Obecnie brak na stanie

Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II L-O

Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.

UWAGA słownik powystawowy, może być porysowany, rogi zagniecone itp

Cena 20,00 zł

Sylwa kaszubskie

Sylwa kaszubskie to formy różnorodne, otwarte, nieco zaczepne... Napisane zostały głównie po to, aby zanotować wydarzenia kultury i wstępnie je ocenić. Sylwa mają również inspirować na przyszłość. Ta książka to zapis jednego z etapów drogi, która ciągle się rozwija...

Cena 30,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio