Przigòdë Remùsa. Na pùstkowiu (Przygody Remusa, na pustkowiu)
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.
Przigòdë Remùsa. Na pùstkowiu - w publikacji ukazany został magiczny świat widziany oczyma nadwrażliwego dziecka. Remus jako mały chłopiec, sierota przygarnięty w gospodarstwie na odludziu, odróżnia się zarówno od gospodarzy, jak i od parobków. Z wielkim przejęciem chłonie ludowe baśnie i legendy, widzi rzeczy niezauważalne dla innych, marzy o odczarowaniu zaklętego zamku i uwolnieniu uwięzionej królewny. Jako młodzieniec - spotyka umierającego dziedzica, dawnego powstańca, który opowiada mu o historii Kaszub oraz o odwiecznej walce świetlistego Ormuzda z mrocznym Arymanem.
Remus postanawia pójść w ślady swego rozmówcy, zostać "skrą Ormuzdową" – i opuszcza Pustkowie.
Zobacz także
-
Pòd òkã Jastrë (Pod okiem Jastry)Cena 28,57 zł
-
Zajcowô górka - (Zajęcze wzgórze)Cena 28,57 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.
Zbiór legend o kaszubskim Gdańsku napisanych przez prof. Jerzego Sampa.
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 2
Produkty w tej samej kategorii:
„Bitwa trwa" to zbór opowiadań o przeżyciach autora na frontach II wojny światowej.
Starą Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie a Gminowégò Dodomù Kùlturë w Lëzënie wëszedł smarą kaszëbsczi roman fantazy „Droga wòlnëch lëdzy” napisóny bez Adama Hébla. W krajach Naszinie żëje wiele rasów, jaczich pòzwë są znóné z kaszëbsczich bôjków a legeńdów, m.jin. Bòrówcowie, Mùmacze, Krôsniôcë, Trzãsëwidzë, le nijak nie je to roman dlô dzecy…
"Kociewskie Gadki Rozaliji", to zbiór felietonów napisanych w gwarze kociewskiej. Praca powstała w oparciu o teksty, które publikowane były wcześniej w lokalnych periodykach: m.in. w "Pomeranii" czy starogardzkiej "Gazecie Kociewskiej".