Brak produktów
Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł
Realizuj zamówienie
Bëła so Tónka, dzéwczątkò, co rokroczno dostôwało ruchna pò swòji starszi półsostrze. Jeden rôz òna dosta pelerinkã. Tëlé, że kapa bëła cemnomòdrô, a Tónka nie lëda cemnomòdri farwë. – A jak më bë tak doszëłë do ti pelerinczi jaczis snôżi gùzyczk? – zabédowa mëma.
Werónka chce zwierzątkò to kolorowa książeczka dla dzieci oraz ich rodziców lub dziadków, którzy potrafią wygospodarować chociaż kilka chwil na wspólne rodzinne czytanie. Przedstawia historię małej dziewczynki, która nie może doczekać się pojawienia zwierzęcia w domu.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wydała album komiksowy pt. "Fala wolności. Opowieść o Lechu Bądkowskim", który powstał w ramach obchodów Roku Lecha Bądkowskiego. Twórcami komiksu są Witold Tkaczyk (scenariusz) oraz Krzysztof Budziejewski (rysunek).
W tym tomie znalazły się 102 fotografie wykonane przez Piotra Zatonia na zlecenie Muzeum - Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach w latach 2018-2019.
Książka Dawny Złotów jest owocem długoletnich zainteresowań autora dziejami miasta. Zawiera najważniejsze wiadomości o przedrozbiorowej historii Złotowa. Traktuje o zachowanych i nieistniejących zabytkach jego wieloetnicznej przeszłości.
Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
"Ziemie nad dolną Wisłą. Historia i współczesne wyzwania rozwojowe. W 550. rocznicę II Pokoju Toruńskiego" - pokłosie konferencji, która odbyła się 10 czerwca w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu .
„Lech Bądkowski, jakiego znaliśmy. Lech Bądkowski o sobie” - to jedyna w swoim rodzaju książka o żyjącym w latach 1920-1984 pisarzu, społeczniku, polityku, prekursorze myśli samorządowej w Polsce, sygnatariuszu Porozumień Sierpniowych.
Pozycja obowiązkowa dla sympatyków Żuław.
Oryginalne kartki bożonarodzeniowe
Po raz kolejny na rynku unikalna kartka świąteczna wydana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Tomik Chajowi czas składa się z dziewięciu utworów i stanowi poetycki zapis losów autora w latach II Wojny Światowej - od przygotowań do obrony w 1939 roku po wyzwolenie z obozu jenieckiego w Woldenburgu i powrotu w rodzinne strony wiosną 1945 roku, do czego nawiązuje również podtytuł zbioru (Wojenne wspominczi).
Wydawcy: Wydawnictwo Region oraz Ośrodek Rekreacji i Sportu w Żukowie.
Niezwykła i praktyczna zakładka z kaszubskim haftem do książki.
Pozycji na stronie: 10 20 20 50
Kaszubskaksiazka.pl