• Nowy

Mòtilk. Kaszëbsczé spiéwanczi dlô dzecy

30,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Pisanie tekstów było zawsze domeną autora śpiewnika. Z kolei najwięcej melodii napisał najbardziej utytułowany Jerzy Stachurski. Później duet ten dopełnił Tomasz Fopke. Ci dwaj kompozytorzy piszą także teksty. Po kilku latach dołączyli inni, w tym Tadeusz Korthals, który obecnie komponuje bardzo dużo utworów kaszubskich. W śpiewniku są także kompozycje Tadeusza Dargacza, Wacława Kirkowskiego i Jerzego Łyska.

Ilość

Dla potrzeb słownika wybrano 50 piosenek o wysokich walorach edukacyjnych i różnorodnej tematyce ilustrującej wszelkie dziedziny życia i zajęć dzieci, zwłaszcza aktywności szkolnej. Część piosenek znajduje się już w licznych podręcznikach do nauki języka kaszubskiego. Niektóre, jak choćby utwór  „Ùczba" czyA më so gôdómë” lub „Zëmòwé rozegracje", są od wielu już lat w kanonie działań edukacyjnych. Można zatem stwierdzić, że są to utwory już zweryfikowane, udanie wpisujące się w ideę mówienia i śpiewania dzieci rodny zemi w rodny mòwie.

 

Indeks : 155 9788366820340

Opis:

Język:
kaszubski
Liczba stron:
134
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Dodatki:
Płyta CD
Format:
26 x 19 cm
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Suita Kaszubska

Suita Kaszubska. Utwory kaszubskie na chór mieszany i jednorodny żeński (dziecięcy) autorstwa Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

 

Cena 29,00 zł
Dlô Was Panie. Koscelny spiéwnik (Dla Ciebie...

Zbiór religijnych pieśni kaszubskich, wykorzystywanych w Liturgii Eucharystycznej, podczas pielgrzymek czy spotkań o charakterze religijnym. Ułożony według roku kościelnego. Zawiera modlitwy w jezyku kaszubskim i ponad 100 pieśni.

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 12,00 zł -50% Cena 6,00 zł
Orkiestra Begama i moje życie (Kościerzyna)

Książka zawiera historię Żeńskiej (później Młodzieżowej) Orkiestry Dętej "Begama", działającej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie, opowiedzianą przez jej założyciela i wieloletniego dyrygenta Antoniego Wenckiego oraz poprzez wspomnienia instrumentalistek, z zarysem podstawowej wiedzy o muzyce, na tle wydarzeń w mieście, regionie i kraju, poczynając od 1976 roku.

 

Cena 40,00 zł
Discantus „Kaszubskie Stabat Mater – Matczi...

Anna Rocławska-Musiałczyk

Kaszubskie Stabat Mater
- Matczi serce -

do słów br. Zbigniewa Joskowskiego OMFConv.

Kaszubskie Stabat Mater - Matczi serce - utwór skomponowany został przez pomorską kompozytorkę - Annę Rocławską-Musiałczyk, na zamówienie Chóru Kameralnego Discantus w Gowidlinie. Dzieło powstało do tekstu w języku kaszubskim franciszkanina br. Zbigniewa Joskowskiego, inspirowanego średniowieczną sekwencją Jacopone da Todi - Stabat Mater dolorosa.

Cena 30,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio