• Obecnie brak na stanie
  • Kaszubski śpiewnik bożonarodzeniowy

Kaszubski śpiewnik bożonarodzeniowy

35,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kaszubski śpiewnik bożonarodzeniowy to zbiór ludowych i regionalnychpieśni kolędowych w języku kaszubskim, wzbogacony o współcześnie powstałe utwory o tematyce świątecznej. W śpiewniku znalazły się zarówno tradycyjne kolędy winszujące, przedstawiające, witające, pastorałki, kołysanki, kolędy poetyckie, jak i piosenki o treści okołobożonarodzeniowej. Intencją wydawców była potrzeba utrwalenia materiału historycznego oraz twórczości regionalnych poetów i kompozytorów - wsparta nadzieją, iż prezentowane utwory będą żywo pielęgnowane podczas różnych przeglądów konkursowych, festiwali, że częściej niż dotąd rozbrzmiewać będą z lokalnych rozgłośni radiowych, a powszechnie wykonywane w domach i kościele, łączyć będą wszystkie pokolenia Kaszubów, umacniać ich duchowość i "trzimanié z Bògã".

Indeks : 432 978-83-7591-464-1

Opis:

Oprawa:
twarda
Wydawca:
Region, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie
Format:
17x24cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
240
Miejsce i rok wydania:
Gdynia-Wejherowo 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kaszuby w pieśni artystycznej / Kaszëbë w...
  • Obecnie brak na stanie

Kaszuby w pieśni artystycznej / Kaszëbë w...

2-płytowy album zawiera arie F. Nowowiejskiego pochodzące z niedokończonej opery Kaszuby, utwory J. M. Wieczorka, "dworkowe" opracowania Ł. Kamieńskiego, nastrojowe pieśni W. Walentynowicza oraz bardziej współczesne utwory H. Jabłońskiego i A. Zurbina. Album zawiera również pieśni "ojca kaszubskiej muzyki regionalnej" - Jana Trepczyka (1907-1989) oraz Psalm 128 Witosławy Frankowskiej

Cena 79,99 zł

Chëcz Dërnosc

Płyta „Dërnosc” to energetyczna rockowa muzyka plus odważne i zaangażowane teksty autorstwa luzinianina Adama Hebla, śpiewane po kaszubsku przez charyzmatycznego wokalistę Piotra Kapczyńskiego. 

Cena 35,00 zł

Orkiestra Begama i moje życie (Kościerzyna)

Książka zawiera historię Żeńskiej (później Młodzieżowej) Orkiestry Dętej "Begama", działającej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie, opowiedzianą przez jej założyciela i wieloletniego dyrygenta Antoniego Wenckiego oraz poprzez wspomnienia instrumentalistek, z zarysem podstawowej wiedzy o muzyce, na tle wydarzeń w mieście, regionie i kraju, poczynając od 1976 roku.

 

Cena 40,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio