- Obecnie brak na stanie
Kaszubski śpiewnik bożonarodzeniowy
Kaszubski śpiewnik bożonarodzeniowy to zbiór ludowych i regionalnychpieśni kolędowych w języku kaszubskim, wzbogacony o współcześnie powstałe utwory o tematyce świątecznej. W śpiewniku znalazły się zarówno tradycyjne kolędy winszujące, przedstawiające, witające, pastorałki, kołysanki, kolędy poetyckie, jak i piosenki o treści okołobożonarodzeniowej. Intencją wydawców była potrzeba utrwalenia materiału historycznego oraz twórczości regionalnych poetów i kompozytorów - wsparta nadzieją, iż prezentowane utwory będą żywo pielęgnowane podczas różnych przeglądów konkursowych, festiwali, że częściej niż dotąd rozbrzmiewać będą z lokalnych rozgłośni radiowych, a powszechnie wykonywane w domach i kościele, łączyć będą wszystkie pokolenia Kaszubów, umacniać ich duchowość i "trzimanié z Bògã".
Indeks : 432 978-83-7591-464-1
Opis:
- Liczba stron:
- 240
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Region, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie
- Format:
- 17x24cm
- Język:
- kaszubski
- Miejsce i rok wydania:
- Gdynia-Wejherowo 2016
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
Kaszubski śpiewnik domowyCena 33,33 zł
-
Kaszubski śpiewnik szkolnyCena 33,33 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Flaga kaszubska swe kolory wzięła od kaszubskiego herbu – czarnego gryfa w koronie na złotym tle. Zgodnie z zasadami heraldyki przekłada się to na czarno-złotą (żółtą) flagę z dwoma jednakowymi, poziomymi pasami, gdzie barwa godła daje barwę górnej połowie, a barwa pola – połowie dolnej.
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera
Ponowne wydanie słownika z XIX w.
Produkty w tej samej kategorii:
Płyta CD z kaszubskimi i polskimi kolędami w wykonaniu Ani i Tomasza Fopke.
Monografia cyklu koncertów Spotkania z muzyką Kaszub prowadzonego przez dr. hab. Witosławę Frankowską z gdańskiej Akademii Muzycznej. Przez lata zyskały one liczną i wierną publiczność, która systematycznie gościła w pałacowych salach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W grudniu 2020 roku projekt zamknął się liczbą 66 koncertów, ukazujących w sposób wielowymiarowy muzykę Kaszub. Przez te lata wystąpiły dziesiątki artystów reprezentujących różną stylistykę muzyczną.
(płyta CD) Świetna pomoc w nauczaniu języka kaszubskiego, 16 piosenek w języku kaszubskim dla dzieci i młodzieży. W realizacji płyty udział wzięli uczniowie, absolwenci i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie.
Na płytę składają się „pieśni powszechne” o tematyce zalotnej, miłosnej, często objawiające poczucie humoru Kaszubów. Oprócz repertuaru żartobliwego, słuchacz odnajdzie także nostalgiczne, przepełnione tęsknotą pieśni rybaków morskich.