• Kaszubski śpiewnik domowy
  • Kaszubski śpiewnik domowy

Kaszubski śpiewnik domowy

30,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Kaszubski śpiewnik domowy to pierwszy od 1958 roku zbiór pieśni, który łączy w sobie muzyczną przeszłość Kaszub z ich teraźniejszością. Prezentuje on utwory ludowe, regionalne oraz najnowsze, przyczyniając się do przedłużenia tradycji muzycznych Pomorza. Naszym najgłąbszym pragnieniem jest, aby pieśni zawarte w niniejszym śpiewniku służyły zarówno muzykowaniu w domach, jak i szerszej prezentacji.

Indeks : 432 978-837591-388-0

W magazynie : 1 Przedmiot

Opis:

Liczba stron:
232
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Region, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie
Format:
17x24cm
Język:
kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdynia-Wejherowo 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Magnificat. Mòja dësza wielbi Pana (Moja dusza...

Na płycie znalazły się dwie duże formy wokalno-instrumentalne, wywodzące się z kręgu muzyki kościelnej: Magnificat kaszubskie (2009) i Msza kaszubska (2010). Ich autorem jest młody kompozytor Michał Sławecki, dla którego źródłem inspiracji stała się kaszubska wersja liturgii mszalnej, a także Kantyk Maryi w tłumaczeniu Eugeniusza Gołąbka.

Cena 30,00 zł

Cierpiącym Duszom Pieśni Pustej Nocy

Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocne. 

Cena podstawowa 35,00 zł -13,00 zł Cena 22,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio