- Obecnie brak na stanie
Kaszubski śpiewnik domowy
Kaszubski śpiewnik domowy
Kaszubski śpiewnik domowy to pierwszy od 1958 roku zbiór pieśni, który łączy w sobie muzyczną przeszłość Kaszub z ich teraźniejszością. Prezentuje on utwory ludowe, regionalne oraz najnowsze, przyczyniając się do przedłużenia tradycji muzycznych Pomorza. Naszym najgłąbszym pragnieniem jest, aby pieśni zawarte w niniejszym śpiewniku służyły zarówno muzykowaniu w domach, jak i szerszej prezentacji.
Zobacz także
-
Nótë kaszëbsczé (Nuty kaszubskie)Cena 19,05 zł
-
To je krótczé, to je dłudżé...Cena 23,81 zł
-
Kaszubski śpiewnik szkolnyCena 33,33 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Pielgrzymka łodziowa rybaków na odpust Świętych Apostołów Piotra i Pawła ma już wielowiekową tradycję. Niegdyś w ten sposób mieszkańcy Półwyspu Helskiego zdążali do kościoła. Od 33 lat pielgrzymka przez Zatokę Pucką wpisała się na stałe w kalendarz kościelny na ziemi puckiej.
Tekst oryginalny sprawdzony z rękopisem Autora
Biblioteka Pisarzy Kaszubskich t. 5
Wstęp: Józef Borzyszkowski, Adela Kuik-Kalinowska, Jerzy Treder
Opracowanie i przypisy: Jerzy Treder
Książka w dwujęzycznej wersji: polsko-kaszubskiej z audiobookiem.
Płyta pt. „Gòrszi zort” Tomasza Fopkego jest pierwszym solowym kaszubskim projektem wydawniczym z obszaru kultury hip-hopu. Zawiera trzynaście utworów, do wyrazistych tekstów rapera, które zawierają protest artysty przeciw politycznej poprawności oraz bezdusznemu systemowi tłamszącemu wolność człowieka.
Produkty w tej samej kategorii:
Książka zawiera historię Żeńskiej (później Młodzieżowej) Orkiestry Dętej "Begama", działającej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie, opowiedzianą przez jej założyciela i wieloletniego dyrygenta Antoniego Wenckiego oraz poprzez wspomnienia instrumentalistek, z zarysem podstawowej wiedzy o muzyce, na tle wydarzeń w mieście, regionie i kraju, poczynając od 1976 roku.
Obszerna publikacja zawierająca zbiór wspomnień byłych uczestników zespołu na temat ich bardzo bogatej działalności
Śpiewnik na dwustu stronach ujmuje prawie tyleż pieśni na wszelkie okazje wraz z zapisem nutowym, nad którego poprawnością czuwał Jerzy Stachurski.