• Obecnie brak na stanie
  • To je krótczé, to je dłudżé...
  • To je krótczé, to je dłudżé...
  • To je krótczé, to je dłudżé...

To je krótczé, to je dłudżé...

25,00 zł
Brutto

Wędrówki szlakiem obrazkowych nut

Ilość
Obecnie brak na stanie

Nótë bawią, rozbawiają, a nawet uczą. Prawie każdy Kaszub potrafi je zaśpiewać… Jednak nie każdy zaprząta sobie głowę pytaniami, jakie było ich pierwotne przeznaczenie, kiedy i gdzie powstały (…). Szukając odpowiedzi na pytanie, skąd nót ród, przewędrujemy niemal całą Europę, zajrzymy również do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nieraz będziemy kluczyć, meandrować, schodzić z pięciolinii, małymi kroczkami posuwać naprzód, cofać w czasie i przestrzeni.Indeks : 431 978-83-63538-60-6

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
95
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk-Wejherowo 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Językowy, literacki i kulturowy obraz Pomorza...

Pytanie o obecny stan i status języka kaszubskiego oraz odbiór pomorskiej kultury stało się przedmiotem czwartej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Językowy, literacki i kulturowy obraz Pomorza dawniej i dziś” poświęconej prof. dr. hab. Edwardowi Brezie w 85. rocznicę urodzin. Spotkanie badaczy, które odbyło się 22  września 2017 roku na Uniwersytecie Gdańskim, dało możliwość wypowiedzi zarówno językoznawcom, jak i literaturoznawcom oraz kulturoznawcom zainteresowanym problematyką pomorską. 

Cena 27,00 zł

WielkiePomorze. Społeczności i narody

Jak wyglądała struktura społeczna Pomorza na przestrzeni wieków? Jak napisane zostały literackie reprezentacje żywiołów etnicznych w różnych tradycjach językowych? Czy istniała odrębna sztuka poszczególnych wspólnot społecznych Pomorza?

Cena 40,00 zł

Między Brdą a Wdą

Album, w którym uchwycone zostało życie skupione na dużym obszarze, subiektywnie określonym nazwą "między Brdą a Wdą", gdzie granice określają ludzie, architektura, woda i natura, tworząc wzajemne przenikanie. Jest to kraina urokliwej przyrody, doceniona przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery "Bory Tucholskie".

Cena 49,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio