• Obecnie brak na stanie
  • Nótë kaszëbsczé

Nótë kaszëbsczé (Nuty kaszubskie)

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

Śpiewnik na dwustu stronach ujmuje prawie tyleż pieśni na wszelkie okazje wraz z zapisem nutowym, nad którego poprawnością czuwał Jerzy Stachurski.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Są zatem pieśni tradycyjne, jak „Mój tata kùpił kòzã”, czy „Kaszëbsczé jezora”, ale są też współczesne, jak „Kaszëbë, Kaszëbë” lub „A jô so spiéwiã pò kaszëbskù”. Powstanie śpiewnika jest odpowiedzią na nieustanne prośby, by stworzyć kompilację popularnych pieśni. Podzielono je na rozdziały: „Ò Rodny Zemi”, „Na swójską nótã”, „Miłotë gòrnia”, „Më jesmë młodi”, „Jem jô rëbôk”, „Cebie Bòże sławic chcemë”, „Grôjta kòlãd zwónczi”. Pomyślany jest tak, by był przydatny w każdej sytuacji; na wanodze, podczas biesiady, na uroczystości patriotycznej, w kościele, przy choince, w szkole, podczas pielgrzymki lub towarzyskiego spotkania

Indeks : 291 978-83-60640-20-8

Opis:

Język:
kaszubski
Liczba stron:
200
Oprawa:
miękka
Wydawca:
ROST
Format:
16,5 x 23,5
Miejsce i rok wydania:
Banino 2008

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kaszuby w pieśni artystycznej / Kaszëbë w...
  • Obecnie brak na stanie
Kaszuby w pieśni artystycznej / Kaszëbë w...

2-płytowy album zawiera arie F. Nowowiejskiego pochodzące z niedokończonej opery Kaszuby, utwory J. M. Wieczorka, "dworkowe" opracowania Ł. Kamieńskiego, nastrojowe pieśni W. Walentynowicza oraz bardziej współczesne utwory H. Jabłońskiego i A. Zurbina. Album zawiera również pieśni "ojca kaszubskiej muzyki regionalnej" - Jana Trepczyka (1907-1989) oraz Psalm 128 Witosławy Frankowskiej

Cena 65,03 zł
Spotkania z muzyką Kaszub. Monografia cyklu...

Monografia cyklu koncertów Spotkania z muzyką Kaszub prowadzonego przez dr. hab. Witosławę Frankowską z gdańskiej Akademii Muzycznej. Przez lata zyskały one liczną i wierną publiczność, która systematycznie gościła w pałacowych salach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W grudniu 2020 roku projekt zamknął się liczbą 66 koncertów, ukazujących w sposób wielowymiarowy muzykę Kaszub. Przez te lata wystąpiły dziesiątki artystów reprezentujących różną stylistykę muzyczną. 

Cena 90,48 zł
Frantówka

Zespół Pieśni i Tańca „Frantówka” wraz Kapelą Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestra Dęta „Torpeda” nagrał płytę Frantówka, na którą składają się popularne pieśni i przyśpiewki z Kaszub i Kociewia.

Cena 20,33 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio