• Zamalënił sã mak - piosenki kaszubskie dla dzieci

Śpiewnik Zamalënił sã mak - piosenki kaszubskie dla dzieci

30,00 zł
Brutto

Publikacja ma według zamierzenia jej autorów i pomysłodawców – służyć jako materiał pomocniczy w nauce języka kaszubskiego, jedynego takiego w Polsce, który posiada ustawowy status języka regionalnego. Śpiewnik „Zamalënił sã mak” zawiera 20 piosenek w języku kaszubskim, ułożonych alfabetycznie według tytułów, dla dzieci od wieku wczesnoszkolnego aż po ostatnie klasy szkoły podstawowej.

Ilość

W słowie redakcyjnym dr Tomasz Fopke napisał: „Publikacja Zamalënił sã mak. Piosenki kaszubskie dla dzieci  (śpiewnik wraz z płytą), ma według zamierzenia jej autorów i pomysłodawcy – służyć jako materiał pomocniczy w nauce języka kaszubskiego, jedynego takiego w Polsce, który posiada ustawowy status języka regionalnego. Śpiewnik „Zamalënił sã mak” wraz z płytą zawiera 20 piosenek w języku kaszubskim, ułożonych alfabetycznie według tytułów, dla dzieci od wieku wczesnoszkolnego aż po ostatnie klasy szkoły podstawowej. W utworach zawartych w śpiewniku wyraźnie dominuje funkcja poznawczo-edukacyjna, która przechodzi z wiekiem w kierunku pobudzania wyobraźni, prowokowania do własnego postrzegania świata, jego tajemnic i praw. Rozpiętość skali muzycznej w poszczególnych piosenkach, układ rytmiczny, prowadzenie melodii – dostosowane zostały do wieku śpiewających. Zachowane zostały oryginalne oznaczenia harmoniczne zapisane przez kompozytorów. W kilku przypadkach, dopasowano układ rytmiczny do prozodii języka, zmieniono również tonacje, na wygodniejsze do śpiewu. Jako że śpiewnik ma być pomocą dydaktyczną w nauce języka, autor tekstów wysoko postawił językową poprzeczkę przed wykonawcami, zwłaszcza poprzez nagromadzenie uciążliwych onomatopei i zbitek dykcyjnych. Zrozumienie niektórych użytych słów, wyrażeń może przysporzyć nieco trudu, stąd w publikacji znalazło się miejsce na słowniczek.” W realizacji płyty udział wzięli uczniowie, absolwenci i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Wejherowie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie.

Indeks : 432

W magazynie : 10 Przedmioty

Opis:

Format:
26x19 cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
56
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Wejherowo-Gdańsk 2019

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Płyta CD Kaszubskie kolędy " Żegnôj swiat całi"...

Płyta kompaktowa ze współczesnymi kolędami kaszubskimi w wykonaniu Weroniki Ceynowy – członkini  ZKP, wokalistki, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Płyta zawiera 15 kolęd napisanych w ciągu ostatnich dwudziestu  lat. Realizatorem nagrań i aranży jest Tadeusz Korthals. Autorem większości tekstów jest Eugeniusz Pryczkowski, zaś muzyki do większości tekstów - Jerzy Stachurski.    Cena 25,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio