- Nowy
Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo pomorskie
Trzecie wydanie książki zostało zaktualizowane i przedstawia rzeczywisty stan opisywanych obiektów i atrakcji, uwzględniając zmiany, które zaszły w terenie, jak i w przestrzeniach wystawowych. Całość w kolorze.
Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, historię badań, ciekawostki i najlepsze sposoby dotarcia do ponad 50 wybranych obiektów archeologicznych w granicach województwa pomorskiego, a autorzy Piotr Kalka – archeolog oraz Jarosław Ellwart – regionalista i znawca Pomorza – gwarantują wysoki poziom merytoryczny, praktyczny, a także wizualny przewodnika.
Zobacz także
-
Szkice z kaszubszczyzny. Dzieje badań. Dzieje...Cena 23,81 zł
-
Zgubnik pomorski. Część I. Kaszuby. Wycieczki...Cena 37,14 zł
-
Kaszuby. Regionalnik dla turystówCena 46,67 zł
-
Centrum św. Jana w Gdańsku. Przewodnik po...Cena 14,29 zł
Produkty w tej samej kategorii:
Książka zawiera czterdzieści artykułów z konferencji naukowej, będącej częścią projektu Nekropolie Pomorza, realizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w latach 2010-2012.
W okresie dwudziestolecia międzywojennego rynek prasowy na Pomorzu był niezwykle bogaty. Publikację stanowi zbiór artykułów wraz z komentarzami. W książce znajdziemy teksty pochodzące z ówczesnych gazet, odwołujące się do życia codziennego Kaszubów. Autorem publikacji jest Piotr Schmandt.
Między nauką a polityką. Działalność naukowa i społeczno-polityczna Aleksandra Hilferdinga (1831-1872) - publikacja poświęcona została rosyjskiemu uczonemu, badaczowi języka i kultury Kaszub w XIX wieku, autorowi niezwykle znanego opracowania Resztki Słowian na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Książka ta niewątpliwi przybliża wiele aspektów działalności naukowca, stanowi ona dysertację doktorską Bianki Sadowskiej.
Wydawcy: Uniwersytet Gdański i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Piąty zbiór felietonów autora – publikowanych regularnie w lokalnym dodatku „Gazety Wyborczej” – odkrywa tajemnice nie tylko tytułowego Domku Młynarzy, lecz także innych skarbów Gdańska. Zajrzymy na pierwszy dworzec kolejowy, zwiedzimy wszystkie ratusze, poznamy tajemnice płyt grobowych w kościele Mariackim oraz dowiemy się, gdzie znajdował się Bastion Piaskowy.