• Nowy

Myśl polityczna Lecha Bądkowskiego

56,19 zł
Cena nie uległa zmianie

„Myśl polityczna Lecha Bądkowskiego” to pierwsze tego rodzaju kompendium publicystyki politycznej Bądkowskiego, od pierwszych jego pism po wypowiedzi z ostatnich dni życia. Teksty te wspólnie pokazują konsekwencję głoszonych przez Lecha Bądkowskiego przekonań, a także ich niekiedy zaskakującą aktualność.

Ilość

Książka została podzielona na sześć części zatytułowanych: „Pomorska myśl polityczna”, „Twarzą do przyszłości. Kaszubsko-pomorskie drogi”, „Myśleć samemu”, „Samorządność”, „Ostatni zapis głosu”, „Wywiady”, a autorami wprowadzeń są: Cezary Obracht-Prondzyński, Aleksander Hall, Grzegorz Grzelak, Maria Mrozińska, Sławina Bądkowska-Kosmulska, Daniel Kalinowski i Henryka Dobosz-Kinaszewska.

Ostatnia z części zawiera wywiady przeprowadzone z Lechem Bądkowskim na przestrzeni różnych lat.

„Polityczne i historyczne pisma Lecha Bądkowskiego, mojego ojca, nie są powszechnie znane. Śmiem twierdzić, że często nie są doceniane przez tych, którzy je przeczytali. (…) Dawno myślałam o tym, żeby przypomnieć współczesnemu czytelnikowi te teksty, a przynajmniej ich część. Trzeba bowiem wiedzieć, że w czasie, kiedy były pisane, nie można było ich opublikować w oficjalnej prasie czy wydać w formie książki. (…) Pytanie o rolę polityki w życiu Lecha Bądkowskiego staje się zasadne zwłaszcza przy lekturze przedostatniego rozdziału książki, artykułu (…) podyktowanego przez ojca i nagranego przeze mnie (…) w grudniu 1983 roku (…). Ten ostatni tekst jest przesłaniem i przestrogą polityczną dla nas i następnego pokolenia.”

Ze wstępu Sławiny Bądkowskiej-Kosmulskiej

Indeks : 463 9788389285416

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
400
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo WiMBP w Gdańsku
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Franciszek Fenikowski. Kaszuby na nowo opisane

Książka zawiera zbiór rozpraw poświęconych twórczości F. Fenikowskiego, pochodzącego z Wielkopolski prozaika, poety i dziennikarza, który przez kilkadziesiąt lat mieszkał na Pomorzu.Temu regionowi poświęcił wiele miejsca w swojej twórczości–powieściach, tomikach poezji, zbiorach baśni i legend. Fenikowski jest też autorem literackiej biografii Ceynowy pt. Zapadły Zamek z 1958 r.

Cena 33,33 zł
Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

Przygotowane z okazji Międzynarodowego Zjazdu Gdańszczan polskie tłumaczenie wspomnień Franka Meislera Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa. Książka ukazuje się w tłumaczeniu Agaty Teperek i Andrzeja Szewczyka, w opracowaniu Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk. Opublikowana jest w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio