• Nowy

Bycio Herbu Kasztan w dawnym Bytowie

14,29 zł
Cena nie uległa zmianie

Książeczka została wzbogacona o tłumaczenie w języku niemieckim.

Bez płyty CD.

Ilość

Drogie dzieci,

Bycio dzięki swojej niezwykłej maszynie pokonuje niezmierzone odległości. Nie zważając na to, gdzie się znajduje, chce doświadczać nowych przygód. Każde miejsce ma swoją historię, którą jego mieszkańcy winni z szacunkiem kultywować, starając się chronić ją od zapomnienia, tak by następne pokolenia oraz nowi przybysze mogli czerpać z doświadczeń i dziedzictwa przodków. Dlatego nasz bohater w nowym opowiadaniu udaję się do Bytowa z 1925 roku, niegdyś miasta zamieszkiwanego m.in. przez ludność niemiecką, noszącego nazwę Butow. Po II Wojnie Światowej wielu bytowian zostało przesiedlonych do Niemiec. Czytając to opowiadanie dowiecie się, co łączy Bytów i Frankenberg oraz co zapoczątkowało wieloletnią współpracę partnerską trwającą do dziś.

Ryszard Sylka

Burmistrz Bytowa

Indeks : 508 9788396949004

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
14x21cm
Język:
kaszubski, polski, niemiecki
Liczba stron:
40
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy

Tajemniczy telefon od wujka Hirka sprowadza Sonię i jej mamę do Gdańska. Na miejscu okazuje się, że wujek zaginął. Pozostały zrobione przez niego zdjęcia miasta, które naprowadzają Sonię i jej nowego kolegę Piotrka na trop. Podwodny świat wkrótce pochłonie i dzieci…

Cena 41,90 zł
Żukòwsczé legendë / Legendy żukowskie
  • Obecnie brak na stanie
Żukòwsczé legendë / Legendy żukowskie

Opracowany na zamówienie Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie zbiór 15 legend związanych z miejscowościami z terenu gminy Żukowo. Autor wykorzystał wątki z tradycyjnych opowieści i nadał im formę literacką. Zbiór zawiera legendy w kaszubskiej i polskiej wersji językowej.

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio