

„Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” to druga część przygód bajkowego symbolu miasta, opiekuna bytowskiego zamku, która skierowana jest do najmłodszych czytelników.
„Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” to kontynuacja przygód odważnego kasztanka, który ciekawy świata postanowił odwiedzić najciekawsze zakątki Bytowa. Bycio w drugiej części kontynuuje swoją podróż odwiedzając, m.in. cerkiew św. Jerzego, most nad rzeką Boruja, kościół św. Katarzyny.
Książka „Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” oprócz barwnych ilustracji autorstwa Aleksandry Gliszczyńskiej zawiera także audiobook z słuchowiskiem, którego autorką jest Anna Gliszczyńska. Realizację nagrania w studio Cubanos Partyzanos Records nadzorował Jaromir Szroeder. Książka spisana została w języku kaszubskim, aby młodzi czytelnicy mieli żywy kontakt z tym pięknym językiem i kulturą naszego regionu. Tekst w języku polskim zamieszczony jest mniejszą czcionką na każdej ze stron, aby ułatwić młodszym czytelnikom zrozumienie języka kaszubskiego.
Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.
"Bycio Herbu Kasztan U Wojsława / Kòl Wòjsława” to już szósta dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka - dzielnego rycerza o imieniu Bycio. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Czarna Dąbrówka.
„Bycio Herbu Kasztan Na Gochach” to już trzecia dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Lipnica.
Książka opowiada o podróżach Moniki i Szczepana, którzy odwiedzają kaszubskich pisarzy, a każdy z nich opowiada historię swojego życia.
Wiersze dla dzieci Stanisława Jankego są od wielu lat chętnie czytane przez najmłodszych, recytowane podczas konkursów „Rodnô Mòwa” i przy innych okazjach. Poeta potrafił w nich dotrzeć do dziecięcej wyobraźni, opisać codzienne sprawy, które dla kilkulatków są „najważniejsze na świecie”, a wielu dorosłych w ogóle ich nie zauważa.
Do książki dołączony jest audiobook
Werónka zamienia się w obserwatorkę przyrody. Poznaje rośliny i zwierzęta, które można zobaczyć np. na spacerze w kaszubskim lesie. W tej książce czytelnicy spotkają też innych bohaterów: samotnego żółwia Téfka, wesołą żabkę Matyldę lub Michasię - dziewczynkę, która zaprzyjaźnia się z jaszczurką.
Bëła so Tónka, dzéwczątkò, co rokroczno dostôwało ruchna pò swòji starszi półsostrze. Jeden rôz òna dosta pelerinkã. Tëlé, że kapa bëła cemnomòdrô, a Tónka nie lëda cemnomòdri farwë. – A jak më bë tak doszëłë do ti pelerinczi jaczis snôżi gùzyczk? – zabédowa mëma.