• Obecnie brak na stanie
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach

Bycio herbu Kasztan. W Studzienicach

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

Drogie dzieci, zapraszam Was do lektury kolejnej części przygód Bycia herbu Kasztan. W poprzedniej części nasz mały bohater zwiedzał ziemię lipnicką - Gochy. Teraz udaje się „bôtem” do sąsiedniej gminy Studzienice.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Przyjaciółka Ania bardzo skrupulatnie przygotowała plan zwiedzania tak, by nawiązać zarówno do bogatej historii Kaszubów, jak i do ich zwyczajów i tradycji. Poznacie autora jednej z najbardziej znanych piosenek napisanych w rodnej mowie i śpiewanej powszechnie na całych Kaszubach, a tajemnicza postać – „szëplôrz”  Genek, odpowie Wam na wiele pytań, które rodzą się podczas podróży po ziemi bytowskiej. Na koniec dowiecie się jak Kaszubi umilali sobie czas jazdy pociągiem oraz poznacie miejsce, gdzie można zjeść najlepsze ryby w okolicy. Wydając tę dwujęzyczną książeczkę kontynuujemy ideę doskonalenia znajomości języka kaszubskiego wśród najmłodszych. Dzięki dołączonemu na płycie słuchowisku/audiobookowi możecie także osłuchać się z językiem oraz poćwiczyć poprawną wymowę.

Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa

Indeks : 508 978-83-928964-4-9

Opis:

Format:
14x21cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
44
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Mòtilk. Kaszëbsczé spiéwanczi dlô dzecy

Pisanie tekstów było zawsze domeną autora śpiewnika. Z kolei najwięcej melodii napisał najbardziej utytułowany Jerzy Stachurski. Później duet ten dopełnił Tomasz Fopke. Ci dwaj kompozytorzy piszą także teksty. Po kilku latach dołączyli inni, w tym Tadeusz Korthals, który obecnie komponuje bardzo dużo utworów kaszubskich. W śpiewniku są także kompozycje Tadeusza Dargacza, Wacława Kirkowskiego i Jerzego Łyska.

Cena 28,57 zł
Selfie ze stolemem
  • Obecnie brak na stanie
Selfie ze stolemem

W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka… małą dziewczynkę.

Cena 25,71 zł
Gra edukacyjna "Kaszëbsczé słówka" (Kaszubskie...

Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole!

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 31,71 zł -6,00 zł Cena 25,71 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio