• Obecnie brak na stanie
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Bycia herbu Kasztan. W Studzienicach

Bycio herbu Kasztan. W Studzienicach

20,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Drogie dzieci, zapraszam Was do lektury kolejnej części przygód Bycia herbu Kasztan. W poprzedniej części nasz mały bohater zwiedzał ziemię lipnicką - Gochy. Teraz udaje się „bôtem” do sąsiedniej gminy Studzienice.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Przyjaciółka Ania bardzo skrupulatnie przygotowała plan zwiedzania tak, by nawiązać zarówno do bogatej historii Kaszubów, jak i do ich zwyczajów i tradycji. Poznacie autora jednej z najbardziej znanych piosenek napisanych w rodnej mowie i śpiewanej powszechnie na całych Kaszubach, a tajemnicza postać – „szëplôrz”  Genek, odpowie Wam na wiele pytań, które rodzą się podczas podróży po ziemi bytowskiej. Na koniec dowiecie się jak Kaszubi umilali sobie czas jazdy pociągiem oraz poznacie miejsce, gdzie można zjeść najlepsze ryby w okolicy. Wydając tę dwujęzyczną książeczkę kontynuujemy ideę doskonalenia znajomości języka kaszubskiego wśród najmłodszych. Dzięki dołączonemu na płycie słuchowisku/audiobookowi możecie także osłuchać się z językiem oraz poćwiczyć poprawną wymowę.

Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa

Indeks : 508 978-83-928964-4-9

Opis:

Format:
14x21cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
44
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Czerwòny gùzyczk (Czerwony guziczek)

Bëła so Tónka, dzéwczątkò, co rokroczno dostôwało ruchna pò swòji starszi półsostrze. Jeden rôz òna dosta pelerinkã. Tëlé, że kapa bëła cemnomòdrô, a Tónka nie lëda cemnomòdri farwë. – A jak më bë tak doszëłë do ti pelerinczi jaczis snôżi gùzyczk? – zabédowa mëma.

 

 

Cena 10,00 zł
Gra Biôtka ò fanã (Bitwa o flagę)

Najnowsza gra edukacyjna wyprodukowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zabiera dzieci i młodzież w podróż po pięknych Kaszubach. Wędruj po Kaszubach, zdobądź kaszubską flagę - zachęcamy!

Cena 99,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio