

"Bycio Herbu Kasztan U Wojsława / Kòl Wòjsława” to już szósta dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka - dzielnego rycerza o imieniu Bycio. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Czarna Dąbrówka.
Drogie dzieci,
przed wami szósta część kaszubsko-polskiej publikacji Bycio herbu Kasztan.
Nasi podróżnicy udają się maszyną czasu do wioski ziół i kwiatów, miejsca pełnego pasji i rozrywki. Tutaj odkryjecie moc ziół, które można spotkać na każdym kroku, poznacie stare, niekiedy zapomniane już rzemiosła. Czeka tu na Was ponad 650-letni mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka, którego urodziny, hucznie obchodzone co roku, są największą imprezą kulturalną.
Okaże się, że również WY, drogie dzieci, możecie się przyczynić do ocalenia słowiańskiej i kaszubskiej kultury. Zbierając legendy, przepisy kulinarne, odtwarzając stare umiejętności, zwyczaje i obrzędy, używając języka kaszubskiego. Pamiętając o przeszłości naszych rodziców, dziadków, pradziadków, przypominamy sobie oraz ludziom, z którymi jesteśmy na co dzień, naszą lokalną historię. Nie ma wątpliwości, że tradycja jest jednym z istotnych elementów aktywności lokalnej, a twórczo przekształcana spotyka się z akceptacją odbiorców w kraju i za granicą. Obrzędy ludowe towarzyszą społecznościom lokalnym od zawsze. Obyczaj zespala ludzi, łączy ich bardzo silną więzią.
Także i w tym wydaniu legendy oraz podania są cząstką naszej historii, którą musicie poznać…
Ryszard Sylka
Burmistrz Bytowa
„Bycio Herbu Kasztan Na Gochach” to już trzecia dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Lipnica.
Bajka „Żëcé jak nudle” ("Życie jak makaron") powstała w duchu death positive dla dzieci 5+.
„Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” to druga część przygód bajkowego symbolu miasta, opiekuna bytowskiego zamku, która skierowana jest do najmłodszych czytelników.
Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.
Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.
Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
UWAGA! PUDEŁKO BEZ FOLII OCHRONNEJ! Sto pierwszych słówek i trzysta sześćdziesiąt pięć bardziej zaawansowanych.
Książka opowiada o podróżach Moniki i Szczepana, którzy odwiedzają kaszubskich pisarzy, a każdy z nich opowiada historię swojego życia.