Bycio herbu Kasztan. U Wojsława / Kòl Wòjsława + CD

20,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

"Bycio Herbu Kasztan U Wojsława / Kòl Wòjsława” to już szósta dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka - dzielnego rycerza o imieniu Bycio. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Czarna Dąbrówka.

Ilość

Drogie dzieci,

przed wami szósta część kaszubsko-polskiej publikacji Bycio herbu Kasztan.

Nasi podróżnicy udają się maszyną czasu do wioski ziół i kwiatów, miejsca pełnego pasji i rozrywki. Tutaj odkryjecie moc ziół, które można spotkać na każdym kroku, poznacie stare, niekiedy zapomniane już rzemiosła. Czeka tu na Was ponad 650-letni mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka, którego urodziny, hucznie obchodzone co roku, są największą imprezą kulturalną.

Okaże się, że również WY, drogie dzieci, możecie się przyczynić do ocalenia słowiańskiej i kaszubskiej kultury. Zbierając legendy, przepisy kulinarne, odtwarzając stare umiejętności, zwyczaje i obrzędy, używając języka kaszubskiego. Pamiętając o przeszłości naszych rodziców, dziadków, pradziadków, przypominamy sobie oraz ludziom, z którymi jesteśmy na co dzień, naszą lokalną historię. Nie ma wątpliwości, że tradycja jest jednym z istotnych elementów aktywności lokalnej, a twórczo przekształcana spotyka się z akceptacją odbiorców w kraju i za granicą. Obrzędy ludowe towarzyszą społecznościom lokalnym od zawsze. Obyczaj zespala ludzi, łączy ich bardzo silną więzią.

Także i w tym wydaniu legendy oraz podania są cząstką naszej historii, którą musicie poznać…

Ryszard Sylka

Burmistrz Bytowa 

Indeks : 508 9788392896470

Opis:

Format:
14x21cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
40
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Urząd Miejski w Bytowie
Dodatki:
płyta CD
Miejsce i rok wydania:
Bytów 2021

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé WERSJA LIMITOWANA Z TORBĄ
  • Obecnie brak na stanie

Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé...

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic

Cena 99,00 zł

Ò panu Czôrlińsczim co do Pùcka pò sécë jachôł

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Hieronima Jarosza Derdowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu Eugeniusza Gołąbka, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic.

Cena 69,00 zł

Pomerania 10/2011

Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Cena 4,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio