• Obecnie brak na stanie
  • Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach
  • Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach
  • Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach
  • Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach
  • Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach

Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach

25,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Tematyka legend łączy w sobie elementy historyczne i ludową fantazję. Przywoływane są w nich czasy książąt pomorskich, krzyżaków, a nawet chrystianizacji Pomorza – a jednocześnie świat kaszubskich opowieści, pełen zapadłych zamków i śpiących wojsk, zaludniają diabły, syreny i czarownice.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Był taki czas, że nazwisko TROJANOWSKA pojawiało się bardzo często w pomorskiej prasie, a wydawnictwa, nie tylko turystyczno-krajoznawcze, publikowały w dużych nakładach popularne przewodniki tej autorki. Lekturę niemalże obowiązkową dla wszystkich, którzy pragnęli bliżej poznać nadmorski region, jego dzieje, losy wielkich postaci z nim związanych, jego specyfikę oraz aktualne problemy stanowił "Bedeker kaszubski" napisany wspólnie z Różą Ostrowską. Izabella Trojanowska odeszła niespodziewanie w roku 1995. Musiało minąć dobrych kilkanaście lat, by w roku 2009 powtórnie zaistniała jako autorka. Stało się to za sprawą redaktora Edmunda Szczesiaka, który wydrukował w Pomeranii opowiadanie "zamkowa góra".

Nieopublikowany dotąd zbiór legend i baśni kaszubskich dzięki Wydawnictwu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego trafia obecnie do czytelników. Trojanowska gromadziła te legendy i baśnie przez wiele lat. Być może pragnąć je kiedyś wydać drukiem. Głównie z myślą o turystach napisała własny rodzaj przewodnika, który miał pomagać w pełniejszym poznawaniu uroków kaszubskiej ziemi.

Ze wstępu prof. J. Sampa

Recenzja portalu trojmiasto.pl - http://kultura.trojmiasto.pl/Porywaly-dzieci-z-podworek-Splonely-na-stosie-n75836.html

Indeks : 303 978-83-63538-24-8

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
158
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2013

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy

Tajemniczy telefon od wujka Hirka sprowadza Sonię i jej mamę do Gdańska. Na miejscu okazuje się, że wujek zaginął. Pozostały zrobione przez niego zdjęcia miasta, które naprowadzają Sonię i jej nowego kolegę Piotrka na trop. Podwodny świat wkrótce pochłonie i dzieci…

Cena 44,00 zł
Legendy ziemi kartuskiej
  • Obecnie brak na stanie

Legendy ziemi kartuskiej

II wydanie 35 najpiękniejszych legend ziemi kartuskiej, ilustrowanych grafikami. Pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.

Cena 17,00 zł

Nie zaklinaj – sprawdzić się może! Legendy i...

Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza. 

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio