

„Bycio Herbu Kasztan Na Gochach” to już trzecia dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Lipnica.
Wspólnie z Byciem i wiewiórką Anią będziecie odkrywać malownicze tereny Gochów – południowej części Kaszub – nie tylko z perspektywy lotu maszyną czasu, ale także podczas szkolnej wycieczki autobusowej. Przyjaciółka Bycia wytłumaczy Wam, dlaczego się mówi, że na Gochach cały świat jest w jednym miejscu. Jak myślicie, czy kuchnia kaszubska przypadnie Byciowi do gustu? A czy wiecie, dlaczego niektórzy mają dwuczłonowe nazwiska?
Podróż z Anią i Kasztankiem z pewnością będzie dla Was niezwykłą lekcją historii, geografii i krajoznawstwa, wzbogaconą doskonaleniem Waszej znajomości języka kaszubskiego. Jedyne w swoim rodzaju ilustracje doskonale uzupełniają treść zawartą w opowiadaniu, ułatwiają jej zrozumienie i pobudzą Waszą wyobraźnię. Przeczytajcie i oceńcie sami…
Książka powstała dla tych, którzy chcą składać życzenia w języku kaszubskim, mogą więc korzystać z podanych przykładów. Inspiracje do układania życzeń, autorka czerpała z usłyszanych i wyczytanych modlitw, pieśni, kolęd, wierszy, kazań, konferencji, prefacji mszalnych i osób trzecich.
Książka opowiada o podróżach Moniki i Szczepana, którzy odwiedzają kaszubskich pisarzy, a każdy z nich opowiada historię swojego życia.
Zbiór poezji kaszubskiej autorstwa Lucyny Sorn - nauczycielki języka kaszubskiego, bibliotekarki, działaczki Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, samorządowca, współautorki podręczników kaszubskich - skierowany do najmłodszego czytelnika. W zbiorze zawarto 31 utworów w języku kaszubskim ilustrowanych przez Natalię Klein.
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic
Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.
W książeczce znajdziecie podstawowe informacje o kilkunastu bohaterkach i bohaterach kaszubskich książek dla dzieci (oraz o Remusie, który według nas też może być interesującą postacią dla najmłodszych czytelników). Możecie się dowiedzieć m.in., jak wyglądają, co lubią i jak się ubierają, a przy okazji poznacie kaszubskie słowa, wyrażenia i zwroty.
Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.