• Obecnie brak na stanie
  • Vademecum Kaszubskie Kaszubi w III RP  Kaszëbi w III RP

Vademecum Kaszubskie Kaszubi w III RP Kaszëbi w III RP

39,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Jest to kolejna dwujęzyczna pozycja z serii Vademecum, wydawana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Kaszubski. 2

Ilość
Obecnie brak na stanie

Całość pracy jest bardzo wnikliwie napisana w sposób bardzo komunikatywny dla potencjalnego odbiorcy. Z całą pewnością do tej pory brakowało tego rodzaju deskryptywnego ujęcia sytuacji Kaszubów w latach 1989-2019. Bardzo ważne jest wskazanie w całości pracy ważnego aktora, którego można określić reprezentantem społeczności kaszubskiej – Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Podczas lektury wyłania się bowiem obraz szeregu osób związanych z tą organizacją, które poświęciły się na rzecz kaszubszczyzny (pracując nad odpowiednimi uwarunkowaniami prawnymi dotyczącymi społeczności kaszubskiej, nad edukacją, czy też działając w samorządach /rządzie - kontynuując myśl Lecha Bądkowskiego).

 

Spis treści

Uwagi wstępne

Kaszubi w obliczu demokratycznej polityki

Kaszubi w Samorządnej Rzeczpospolitej

Kształtowanie się sytuacji prawnej Kaszubów w III RP

Narzędzia ochrony prawnej języka regionalnego

Nowy wymiar edukacji

Współczesne dylematy tożsamości kaszubskiej

Zakończenie – pytania o scenariusze na przyszłość

Nota o ilustracjach

Kalendarium

Bibliografia

 

Indeks : 442 978-83-62137-43-5

Opis:

Format:
15,5 cm x 23,5 cm
Język:
polski
Liczba stron:
278
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2019

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Słowniczek polsko-kaszubski

Niewielki słowniczek polsko-kaszubski, opracowany zgodnie ze współcześnie obowiązującymi zasadami pisowni kaszubskiej, zawierający około 700 słów oraz podstawowe zwroty w jęz. kaszubskim. 

Cena 10,00 zł

Zalety imionami ludzi

Imiona pochodzące od wartości oraz zalet, zwanych często cnotami, znajdzie Czytelnik w przedłozonym opracowaniu. Zazwyczaj Autor rozpoczyna kolejne rozdziały stosownymi rozważaniami na temat tytułowych pojęć. Czyni to w duchu humanistyki (przynajmniej) europejskiej z wyeksponowaniem filozofii Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu i nauki Kościoła Rzymskokatolickiego.

Cena 39,00 zł

Vademecum Kaszubskie - Literatura Kaszubska....

Literatura Kaszubska jest silnym wyróżnikiem tożsamości Kaszubów. Możliwość pisania w języku kaszubskim, wyrażania emocji, ale i mitów społecznych, to wielka sprawa, o którą literaci z Kaszub stale dbali. Działo się tak, ponieważ opisy przeszłości, konstatacje o teraźniejszości oraz wizje przyszłości zawsze są ważnym czynnikiem wyrażania własnej podmiotowości.

Cena 39,00 zł

Geografia Gdyni

Książka składa się z trzech zasadniczych części: Środowisko przyrodnicze, podział administracyjny, ludność i gospodarka.

Cena 99,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio