• Nowy

Słowniczek gwary borowiackiej

9,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

To kolejny z serii gwarowych słowniczków publikowanych przez Wydawnictwo REGION. 

Ilość

Borowiacy to grupa ludności pochodzenia kaszubskiego, zamieszkująca pogranicze Kaszub - część powiatu chojnickiego i powiatu tucholskiego, która w ciągu wieków uległa polonizacji językowej i kulturowej. Borowiacy dzielą się z grubsza na kaszubiących - Boraków i niekaszubiących - Borowiaków Tucholskich. Boracy zamieszkują okolice Chojnic i w trójkącie Chojnice - Konarzyny - Swornegacie, Borowiacy Tucholscy natomiast - powiat tucholski, okolice Czerska i Rytla. Wielość wpływów kulturowych sprawiła, że gwary tucholskie mają charakter przejściowy między dialektem wielkopolskim i kaszubskim. Brak w nich cech specyficznych, właściwych dla całego obszaru. Krzyżują się tu typowe cechy językowe gwar sąsiednich (języka kaszubskiego, gwary kociewskiej i gwary krajeńskiej).

 

Indeks : 222 978-83-7591-450-4

Opis:

Format:
12 x 18 cm
Język:
gwara borowiacka
Liczba stron:
37
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Region

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Gramatika kaszëbsczégò jãzëka
  • Obecnie brak na stanie
Gramatika kaszëbsczégò jãzëka

Gramatika kaszëbsczégò jãzëka autorstwa Hanny Makurat to publikacja edukacyjna i pomocnicza w nauce gramatyki. Pozycja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych językiem kaszubskim, a w szczególności do nauczycieli języka kaszubskiego, studentów etnofilologii, piszących po kaszubsku czy dzieci uczących kaszubskiego w szkole. 


Cena 30,00 zł
Mój słowôrz
  • Wyprzedaż!
  • Obecnie brak na stanie
Mój słowôrz

Książka pomocnicza do nauki języka kaszubskiego. Idealna dla dzieci, książka dzięki której najmłodsi będą uczyć się języka kaszubskiego z przyjemnością. Zawiera wiele kolorowych ilustracji.

Cena 30,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio