ABC Borowiacy z Borów Tucholskich

8,57 zł
Cena nie uległa zmianie

To kolejna pozycja z popularnej serii „ABC”, która w skondensowanej formie prezentuje najważniejsze informacje na temat mieszkańców Borów Tucholskich, ich historię oraz teraźniejszość. 

 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Publikacja prezentuje kulturę materialną, dawne wierzenia, a także charakterystyczne elementy mowy Borowiaków.

Indeks : 031 9788375911121

Opis:

Format:
11 x 16 cm
Język:
polski
Liczba stron:
46
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Region
Miejsce i rok wydania:
2020

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kociewskie zioła i przyprawy ze zblewskich łąk...

Miedze i łąki to nasza najwspanialsza apteka, w której – już przy odrobinie wiedzy zielarskiej – można znaleźć sporo cennych leków. Książka dostarcza czytelnikowi podstawową wiedzę o niektórych roślinach rosnących na kociewskich miedzach i łąkach.

Cena 37,14 zł
Materiały etnograficzne z Pomorza Gdańskiego....
  • Obecnie brak na stanie
Materiały etnograficzne z Pomorza Gdańskiego....

Materiały etnograficzne z Pomorza Gdańskiego ukazują dziedzictwo kulturowe, zwyczaje i pieśni z Kaszub, Kociewia oraz Powiśla i do dziś stanowią niezastąpione źródło informacji o ludowości polskich mieszkańców dawnych Prus Zachodnich. Zamieszczone materiały mogą posłużyć do odkrywania bogactwa kulturowego tych regionów, co z kolei jest ważnym elementem kształtowania się lub odkrywania tożsamości regionalnej. Ponadto w tekstach J. Łęgowskiego znajduje się wiele interesujących odniesień do współczesnych mu realiów społeczno-politycznych, które znacząco wpłynęły na tematykę podejmowaną przez ówczesnych naukowców oraz sposób podejścia do wielu kwestii, w tym kwestii językowych. Materiały te mogą więc stanowić ciekawy punkt wyjścia do kolejnych rozważań naukowych i popularyzatorskich.

Cena 40,00 zł
Wyszywanie / Wësziwk
  • Obecnie brak na stanie
Wyszywanie / Wësziwk

Przygotowane przez bytowiankę – Ingę Mach opracowanie stanowi kompendium wiedzy o ludowym wyszywaniu, z akcentem położonym na lokalny haft kaszubski. Książka rozpoczyna się od przybliżenia historii haftu, ale prezentuje głównie techniki wyszywania, co może być przydatne dla osób, które dopiero sięgają po igłę.

Cena 37,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio