• Słowo Pańskie trwa na wieki
  • Słowo Pańskie trwa na wieki

Słowo Pańskie trwa na wieki

42,00 zł
Brutto

Ze studiów nad słownictwem religijnym i obyczajowym

Ilość

Książka prof. Edwarda Brezy jest plonem ogromnego doświadczenia i erudycji tego językoznawcy. Badacz prezentuje (wychodząc od ich klasycznego źródła) ponad 2 tysiące pojęć, terminów, określeń związanych z szeroko pojętym kontekstem religijnym (chrześcijańskim), bardzo często umieszczając w środowisku języków zachodnioeuropejskich. Ich rzeczowe – z konieczności dość lakoniczne – objaśnienie pozwoli laikom (tj. osobom w żargon teologiczno-kościelny nie wtajemniczonym) zapoznać się nie tylko z ich znaczeniem, ale wniknąć w kulturowe tło, w jakim zaistniały.

Nie ulega wątpliwości, że publikacja znajdzie liczne grono czytelników. Przydatna będzie szczególnie nauczycielom religii, katechetom i wszystkim, którzy zajmują się katolicką formacją dzieci i młodzieży. Sięgną po nią także ludzie związani z kulturą i rzemiosłem literackim.

Wysoki poziom merytoryczny przygotowanego studium oraz jego interdyscyplinarność (greka, łacina, języki nowożytne, liturgika, biblistyka, architektura, kultura ludowa, Kaszuby, historia Kościoła łacińskiego, odniesienia do kultury prawosławia) sprawiają, że jest to doskonała introdukcja w dziedzictwo kulturowe Europy. Wszak chrześcijaństwo i słownictwo eklezjalne są jego integralną, wręcz podstawową, częścią. Dokładna lektura poszczególnych haseł dowodzi, że Autor konsekwentnie ,,przekracza” granice narodowe i wyznaniowe, by pokazać całe bogactwo zawarte w każdym słowie czy terminie.

 

Ks. prof. dr hab. Jan Perszon

Indeks : 401 978-83-63538-72-9

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Format:
16,5 cm x 23,5 cm
Język:
polski
Liczba stron:
308
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2015

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Dylematy edukacyjne. Z Kaszubami i Pomorzem na...

Nowa publikacja dotycząca edukacji kaszubskiej, której wydawcą jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Kaszubski. Książka nosi tytuł "Dylematy Edukacyjne. Z Kaszubami i Pomorzem na pierwszym planie" a jej autorem jest Prezes IK - prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Cena 20,00 zł
Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II  L-O
  • Obecnie brak na stanie

Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II L-O

Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.

UWAGA słownik powystawowy, może być porysowany, rogi zagniecone itp

Cena 20,00 zł

Polsko-kaszubski słownik nazw miejscowych

„Polsko-kaszubski słownik nazw miejscowych” to niezwykle ważna pozycja opracowana przez Radę Języka Kaszubskiego. Kaszuby są regionem o bardzo ciekawej i często skomplikowanej przeszłości. Jednym z istotnych elementów, składających się na ich bogactwo jest ciągle żywy język.Cena 25,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio