Vademecum Kaszubskie - Literatura Kaszubska. Rekonesans/Kaszëbskô lëteratura
Literatura Kaszubska jest silnym wyróżnikiem tożsamości Kaszubów. Możliwość pisania w języku kaszubskim, wyrażania emocji, ale i mitów społecznych, to wielka sprawa, o którą literaci z Kaszub stale dbali. Działo się tak, ponieważ opisy przeszłości, konstatacje o teraźniejszości oraz wizje przyszłości zawsze są ważnym czynnikiem wyrażania własnej podmiotowości.
Indeks : 442 978-8362137-54-1
Opis:
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Instytut Kaszubski
- Format:
- 17x24
- Język:
- kaszubski, polski
- Liczba stron:
- 384
- Miejsce i rok wydania:
- Gdańsk 2017
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
Vademecum Kaszubskie - Ruch Kaszubsko-Pomorski...Cena 37,14 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Zwierzęta na zaklętej stegnie / Zwierzãta na zaklãti stegnie
Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocne.
Ksiązka wydana z okazji 150-lecia obecności Kaszubów w Kanadzie (Ontario). Pozycja powstała jako zbiór i udokumentowanie wystawy, która odbyła się w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie w lipcu 2008 roku.
Produkty w tej samej kategorii:
Procesy interferencyjne w mowie bilingwalnej społeczności Kaszub.
Edward Breza (1932-2017), kaszubski lingwista, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i innych polskich szkół wyższych, jeden z najbardziej znaczących kaszubistów.
Był aktywnym uczestnikiem procesu rozwojowego kaszubskiej językowej emancypacji i prac nad normalizacją języka kaszubskiego.
To już piąte wydanie niezwykle popularnego vademecum, prezentującego dzieje kaszubskich i środkowopomorskich zamków oraz ich współczesność.