Kaszubaki. Bajki o stworach z kaszubskiej paki

57,14 zł
Cena nie uległa zmianie

Oto Kaszubaki, paczka przyjaznych kaszubskich stworów! Stolem Stachu, mòrzëca Maruszka, klabaternik Kadzmiérz, grzenia Genia, góstk Gwidek i môłniô Mundek mieszkają w Luźnych Bùksach, wiosce znanej z tego, że jej mieszkańcom często opadają portki. Przyjaźnią się z dziećmi: Jagódką i Józkiem, z którymi powstrzymują zakusy złego Pùrtka. Pełne humoru, akcji i życiowej mądrości opowieści wprowadzą was w tajemniczy świat kaszubskiego folkloru.

Ilość

Głównymi bohaterami są Jagódka i Józek, dwójka młodych mieszkańców wioski, którzy nawiązują wyjątkową więź z Kaszubakami. Razem stają w obliczu złego Pùrtka, który ma złe zamiary względem wioski i jej mieszkańców. Dzieci i Kaszubaki podejmują wspólną walkę, aby powstrzymać jego zakusy i zapewnić bezpieczeństwo Luźnym Bùksom.

Podczas swojej przygody Jagódka, Józek i Kaszubaki spotykają się z różnymi wyzwaniami, ale również przeżywają wiele zabawnych i pouczających momentów. Książka przekazuje ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga, współpraca i szacunek dla innych. Ponadto, dzieci poznają bogactwo mitologii kaszubskiej, odkrywając fascynujące postacie i legendy regionu.

 

 

Indeks : 668 9788396845504

Opis:

Format:
23 x 23 cm
Język:
polski
Liczba stron:
111
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Książkoczuli
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Biały Dzik. Pomorskie legendy pani Małgosi

Tworzy ją cykl 10 legend dziejących się na Pomorzu i w Krainie Kaszub. Ukazują przygody Białego Dzika i jego dziczej drużyny przez więcej niż dziesięć stuleci, sięgając od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. 

Cena 37,14 zł
Bycio herbu Kasztan za oceanem

VII część serii Bycio herbu Kasztan poświęcona jest dalekiej podróży za ocean, do Winony. To miasto w stanie Minnesota, które znajduje się w środkowo-wschodnim obszarze Stanów Zjednoczonych i jest położone między malowniczymi, stromymi brzegami rzeki Missisipi. 

Cena 19,05 zł
W wieczórny dôce. Niestwòrzoné pòwiôstczi z...
  • Obecnie brak na stanie
W wieczórny dôce. Niestwòrzoné pòwiôstczi z...

W wieczornej mgle to zbiór ponad 120 podań, legend, bajek i baśni spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te, zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku, ukazują bogactwo kulturowe ludu kaszubskiego, jego wierzenia i życie duchowe.


Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio