• Nowy

Kaszubaki. Bajki o stworach z kaszubskiej paki

60,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Oto Kaszubaki, paczka przyjaznych kaszubskich stworów! Stolem Stachu, mòrzëca Maruszka, klabaternik Kadzmiérz, grzenia Genia, góstk Gwidek i môłniô Mundek mieszkają w Luźnych Bùksach, wiosce znanej z tego, że jej mieszkańcom często opadają portki. Przyjaźnią się z dziećmi: Jagódką i Józkiem, z którymi powstrzymują zakusy złego Pùrtka. Pełne humoru, akcji i życiowej mądrości opowieści wprowadzą was w tajemniczy świat kaszubskiego folkloru.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Głównymi bohaterami są Jagódka i Józek, dwójka młodych mieszkańców wioski, którzy nawiązują wyjątkową więź z Kaszubakami. Razem stają w obliczu złego Pùrtka, który ma złe zamiary względem wioski i jej mieszkańców. Dzieci i Kaszubaki podejmują wspólną walkę, aby powstrzymać jego zakusy i zapewnić bezpieczeństwo Luźnym Bùksom.

Podczas swojej przygody Jagódka, Józek i Kaszubaki spotykają się z różnymi wyzwaniami, ale również przeżywają wiele zabawnych i pouczających momentów. Książka przekazuje ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga, współpraca i szacunek dla innych. Ponadto, dzieci poznają bogactwo mitologii kaszubskiej, odkrywając fascynujące postacie i legendy regionu.

 

 

Indeks : 668 9788396845504

Opis:

Format:
23 x 23 cm
Język:
polski
Liczba stron:
111
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Książkoczuli
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Òpòwiédz mie bôjkã / Opowiedz mi bajkę 2

Audiobook wraz z książką: "Òpòwiédz mie bôjkã/Opowiedz mi bajkę", zawiera trzynaście kaszubskich bajek w trzech wersjach językowych: kaszubskiej, polskiej i angielskiej. Czytają je: Dariusz Siastacz, Zbigniew Jankowski i Julia Pietrucha. Autorem opracowania muzycznego jest Tomasz Fopke.

Cena 36,00 zł
ABC Demony kaszubskie
  • Nowy
  • Obecnie brak na stanie

ABC Demony kaszubskie

To niewielkie opracowanie, które nie rości sobie pretensji do pracy naukowej, jest prezentacją wybranych postaci z owego bogatego zbioru kaszubskich „bestii”.

 

 

Cena 10,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio