- Nowy

Książka w dwujęzycznej wersji: polsko-kaszubskiej z audiobookiem.
Podania kaszubskie / Kaszëbsczé pòdania - autor książki - ks. Leon Heyke (1885-1939) jest znany przede wszystkim jako poeta i dramatopisarz. W wolnym czasie będąc w różnych częściach Kaszub zbierał różnego typu ludowe podania i legendy. Owoce tych poszukiwań zebrał w zbiorze Podania kaszubskie wydanym w 1931 roku pod pseudonimem Stanisław Czernicki. Po wielu latach książka powraca do czytelników w dwujęzycznej wersji: polsko-kaszubskiej.
Vademecum kaszubskie Przyroda na Kaszubach to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum.
Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza.
Kolorowa książeczka dla dzieci z pięknymi, dużymi ilustracjami. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.
Jakie atrybuty posiadał Perun? Kim była Mokosz? Jak przedstawiany był Światowid? Który naród najczęściej modlił się do Wołosa? Za jakie sprawy odpowiedzialny był Radagost? Gdzie czczony był Rugewit? Skąd zwyczaj topienia Marzanny? Odpowiedzi znajdziesz w tej książce.
Autor z właściwą sobie swadą i pasją do problematyki pomorskiej podejmuje udaną próbę odpowiedzi na pytanie, czy istniała niegdyś mitologia morzan bałtyckich.