• Sprawa gminy Ceynowy

Sprawa gminy Ceynowy

30,48 zł
Cena nie uległa zmianie

Sprawa gminy Ceynowy to przejmująca opowieść o kobiecie nazywanej "czarownicą z Chałup" oraz o mrocznych stronach ludzkiej natury. Pomimo upływu czasu książkę Wandy Brzeskiej czyta się jak żywy reportaż z tragicznych wydarzeń we wsi Ceynowa (obecne Chałupy, położone na Półwyspie Helskim).

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Chałupy, niegdyś zwane Ceynowa, popularne nadmorskie letnisko na Półwyspie Helskim. Doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Znane też z modnego przed laty przeboju Zbigniewa Wodeckiego Chałupy welcome to. Poza sezonem letnim cicha i spokojna rybacka osada.

Jednak to tutaj, w pierwszych dniach sierpnia 1836 roku, działy się rzeczy straszne. To tu zabito ostatnią na Kaszubach kobietę oskarżoną o czary.

Czy była czarownicą? Czy cichą dotąd wieś opanowały diabelskie siły? Co obudziło w mieszkańcach tak straszną nienawiść? Co się stało, że spokojni rybacy zmienili się w katów oszalałych ze strachu przed ZŁEM?

Indeks : 020 978-83-66052-56-7

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
247
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Syn czarownicy

"Syn czarownicy" to zbiór ośmiu opowiadań i liryków z tomiku "U strądu". Wszystkie utwory powstały w latach trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy Autorka brała udział w badaniach etnograficznych Pomorza.

Cena 30,48 zł
Droga wòlnëch lëdzy (Droga wolnych ludzi)

Starą Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie a Gminowégò Dodomù Kùlturë w Lëzënie wëszedł smarą kaszëbsczi roman fantazy „Droga wòlnëch lëdzy” napisóny bez Adama Hébla. W krajach Naszinie żëje wiele rasów, jaczich pòzwë są znóné z kaszëbsczich bôjków a legeńdów, m.jin. Bòrówcowie, Mùmacze, Krôsniôcë, Trzãsëwidzë, le nijak nie je to roman dlô dzecy…

Cena 28,57 zł
Dzierzby w głogach

Tragiczna i niejednoznaczna w swojej wymowie opowieść o wojennych losach Jerzego Dzierzby, młodego chłopaka spod Kartuz, który wbrew własnym przekonaniom, w niemieckim mundurze, trafia na front wschodni. To trudne doświadczenie tysięcy Pomorzan jest dla Piepki kanwą do opowiedzenia o zagmatwanych losach mieszkańców Kaszub, wśród których podziały etniczne i narodowościowe przebiegały nie tylko między sąsiadami z tej samej wsi, ale też na wskroś rodzin. To także próba ukazania wyborów moralnych, przed jakimi przyszło im stanąć w obliczu wojny i poszukiwań ludzkiego wyjścia z tego uwikłania – odpowiedzenia sobie na pytania: kim jestem i co decyduje o moim człowieczeństwie.

Cena 37,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio