• Sprawa gminy Ceynowy

Sprawa gminy Ceynowy

30,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Sprawa gminy Ceynowy to przejmująca opowieść o kobiecie nazywanej "czarownicą z Chałup" oraz o mrocznych stronach ludzkiej natury. Pomimo upływu czasu książkę Wandy Brzeskiej czyta się jak żywy reportaż z tragicznych wydarzeń we wsi Ceynowa (obecne Chałupy, położone na Półwyspie Helskim).

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Chałupy, niegdyś zwane Ceynowa, popularne nadmorskie letnisko na Półwyspie Helskim. Doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Znane też z modnego przed laty przeboju Zbigniewa Wodeckiego Chałupy welcome to. Poza sezonem letnim cicha i spokojna rybacka osada.

Jednak to tutaj, w pierwszych dniach sierpnia 1836 roku, działy się rzeczy straszne. To tu zabito ostatnią na Kaszubach kobietę oskarżoną o czary.

Czy była czarownicą? Czy cichą dotąd wieś opanowały diabelskie siły? Co obudziło w mieszkańcach tak straszną nienawiść? Co się stało, że spokojni rybacy zmienili się w katów oszalałych ze strachu przed ZŁEM?

Indeks : 020 978-83-66052-56-7

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
247
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Gùczów Mack gôdô
  • Obecnie brak na stanie

Gùczów Mack gôdô

Felietony „Gùczów Mack gôdô” należą do najbardziej znanej części twórczości autora. Są rodzajem krótkiej, swobodnej formy wypowiedzi utrzymanej w osobistym tonie o tematyce czerpanej z życia codziennego. Komizm postaci, słowa i sytuacji umożliwia wyrażanie różnych poglądów. Dzięki temu treść felietonów uczy o ludzkich przywarach i poczuciu humoru, a jednocześnie kultywuje kaszubskie słowo.

Cena 38,00 zł
Kot niebieski
  • Obecnie brak na stanie

Kot niebieski

Nowa powieść Martyny Bundy, autorki wielokrotnie nagradzanego debiutu Nieczułość.

Epicki rozmach, wyraziste postaci oraz trzymająca w napięciu akcja brawurowo rozpisana na siedem wieków historii.Cena 39,00 zł
Byliśmy Niewinni
  • -15,00 zł
  • Nowy

Byliśmy Niewinni

Byliśmy Niewinni to opowieść o przyjaźni, miłości i oddaniu, a wszystko to w obliczu dramatycznych wydarzeń u schyłku roku 1939. Gdy świat staje w płomieniach, a wszystko co znane i kochane ulega bezpowrotnej zagładzie, trzeba żyć dalej i dokonywać wyborów. Czy trójce nastoletnich bohaterów uda się w takich warunkach przetrwać ? A może wojna zniszczy wszystko o czym marzyli i o co walczyli?

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 65,00 zł -15,00 zł Cena 50,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio