Biały Dzik. Pomorskie legendy pani Małgosi

39,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Tworzy ją cykl 10 legend dziejących się na Pomorzu i w Krainie Kaszub. Ukazują przygody Białego Dzika i jego dziczej drużyny przez więcej niż dziesięć stuleci, sięgając od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Biały Dzik towarzyszy bohaterom historycznym związanym z dziejami Pomorza i Kaszub oraz istotom fantastycznym i fikcyjnym. Pojawiają się tu książę Mściwoj, księżna Zwinisława, zabłąkany joannita, rusałka, wiejscy chłopcy i urocza syrenka. Są też postacie zielarek, znachorek i wiedźm, czyli dawnych przyrodniczek i pierwszych  ekolożek. Pradawne i współczesne wątki łączy zaś Biały Dzik - symbol odwiecznej Natury.

Indeks : 653 9788375918915

Opis:

Format:
20 x 20 cm
Język:
polski
Liczba stron:
128
Wydawca:
Region
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bajki Kaszubskie / Bôjczi kaszëbsczé

2Zbiór 16 wierszowanych bajek w kaszubskiej i polskiej wersji językowej to doskonała pamiątka z Kaszub oraz zaproszenie dla wszystkich do zabawy i nauki języka kaszubskiego. Bajki, jak wymaga tego gatunek, niosą też ponadczasowe przesłanie, iż dobro zawsze zwycięża.

Cena 12,00 zł
Kropidłowska opowiada. Legendy...

Zbiór bajek Kropidłowska opowiada - Kropidłowskô òpòwiôdô. Kaszëbskò pòmòrsczé legendë w podwójnej wersji językowej: polskiej i kaszubskiej. Teodora Kropidłowska urodziła się 28 lutego 1879 w Łągu k. Chojnic, zmarla 21 sierpnia 1931 w Kartuzach – kaszubska pisarka, poetka i działaczka społeczna. W książce znalazło się piętnaście legend kaszubsko-pomorskich. Cztery pochodzą ze zbiorów rękopiśmiennych, pozostałe były publikowane na łamach "Wiarusa Pomorskiego" w latach 20. XX w. Autorem tłumaczenia na język kaszubski jest Dariusz Majkowski, a ilustracje wykonała Izabela Rzońca.

Cena 39,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio