- Obecnie brak na stanie

Zbiór Legendë z Kaszëb ë Pòmòrsczi, obejmujący ponad 50 utworów, planowano wydać pod koniec lat 80., ale zmiany społeczne i gospodarcze spowodowały, że wówczas publikacja nie doczekała się druku. Na potrzeby tego wydania dokonano wyboru 24 opowieści. Wzbogacono je kolorowymi ilustracjami Macieja Tamkuna.
Józef Ceynowa, pisarz z ziemi kaszubskiej, ma w swoim dorobku literackim wiele „upiększonych” legend z Pomorza i Kaszub. Urodził się w 1905 roku w Połczynie koło Pucka. Będąc dzieckiem, uważnie wsłuchiwał się w wieczorne, fantastyczne opowieści, które towarzyszyły mu w jego literackiej twórczości do końca życia. Wiadomo też, że jako dorosły człowiek wciąż poszukiwał nowych bajkowych i legendarnych motywów, wypytując o nie mieszkańców odwiedzanych miejscowości.
Roman Drzeżdżon, fragment wstępu
„Bycio Herbu Kasztan Na Gochach” to już trzecia dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Lipnica.
Zbiór legend o kaszubskim Gdańsku napisanych przez prof. Jerzego Sampa.
W książeczce znajdziecie podstawowe informacje o kilkunastu bohaterkach i bohaterach kaszubskich książek dla dzieci (oraz o Remusie, który według nas też może być interesującą postacią dla najmłodszych czytelników). Możecie się dowiedzieć m.in., jak wyglądają, co lubią i jak się ubierają, a przy okazji poznacie kaszubskie słowa, wyrażenia i zwroty.
XIII tom serii Biblioteka Pisarzy Kaszubskich
W świetle dnia to zbiór około 220 podań, bajek i anegdot spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te zostały zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku.
Zbiór 16 wierszowanych bajek w kaszubskiej i polskiej wersji językowej to doskonała pamiątka z Kaszub oraz zaproszenie dla wszystkich do zabawy i nauki języka kaszubskiego. Bajki, jak wymaga tego gatunek, niosą też ponadczasowe przesłanie, iż dobro zawsze zwycięża.
Bestiariusz pomorski to bogato ilustrowana publikacja prezentująca nadprzyrodzonych bohaterach pomorskich wierzeń i legend. Pojawiające się tu opisy bóstw oraz innych magicznych istot wywodzą się zarówno z przekazów utrwalonych w tradycji ludowej, jak i przetworzonych w tekstach kultury XIX i XX wieku.
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera. Oto po raz pierwszy w języku kaszubskim podążamy za Alicją w głąb króliczej nory.