• Obecnie brak na stanie
  • Legendy ziemi kościerskiej
  • Legendy ziemi kościerskiej
  • Legendy ziemi kościerskiej
  • Legendy ziemi kościerskiej

Legendy ziemi kościerskiej

17,00 zł
Brutto

II wydanie tomiku 32 legend, ilustrowanych grafikami i zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku. Legendy pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Indeks : 303 83-918262-7-9

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
92
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Nowator
Miejsce i rok wydania:
Kartuzy 2005

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...

W świetle dnia to zbiór około 220 podań, bajek i anegdot spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te zostały zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku.

Cena 30,00 zł

Tajemnica bursztynowej szkatułki

Powieść Jana Drzeżdżona (1937–1992), jednego z najważniejszych pisarzy literatury kaszubskiej, ukazująca przemiany głównej bohaterki, zapatrzonej wiernie w obraz idealnego ojca. Kolejne wydarzenia pozbawiają ją dziecięcego, naiwnego spojrzenia na świat, a spotkani ludzi skłaniają do refleksji na temat dobra i zła. Wszystko to utrzymane jest w baśniowej atmosferze, gdzie sny przeplatają się z rzeczywistością, a zjawy spoza naszej codzienności są równie ważne, co napotkani tu i teraz. Bohaterka przenosi się ze swoich miejsc, rodzinnego domu, okolic i tradycji za ocean, gdzie jej oczy i dusza otwierają się na zupełnie nowe doznania, by powrócić do swoich, niosąc ratunek, dzięki pewnej bursztynowej szkatułce, w której zaklęta jest „moc zielonej wyspy”…

Cena 45,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio