• Bursztynowy skarb. Legendy z serca Kaszub

Bursztynowy skarb. Legendy z serca Kaszub

25,00 zł
Brutto

2Nowe, już trzecie wydanie zbioru legend geograficznie związanych z terenem powiatu kartuskiego. Książka zawiera 26 niezwykłych opowieści w polskiej i kaszubskiej wersji językowej.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks : 509 978-83-7591-594-5

W magazynie : 2 Przedmioty

Opis:

Format:
17x24
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
180
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Region
Miejsce i rok wydania:
Gdynia 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

W wieczórny dôce. Niestwòrzoné pòwiôstczi z...
  • Obecnie brak na stanie

W wieczórny dôce. Niestwòrzoné pòwiôstczi z...

W wieczornej mgle to zbiór ponad 120 podań, legend, bajek i baśni spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te, zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku, ukazują bogactwo kulturowe ludu kaszubskiego, jego wierzenia i życie duchowe.


Cena 30,00 zł
Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla
  • Obecnie brak na stanie

Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla

Żuławy i Powiśle to krainy magiczne, pełne tajemnic, legend i opowieści, spowitych w sine pasma mgieł snujących się tuż nad ziemią, przekazywanych z pokolenia na pokolenie przez ludzi siedzących pod rozłożystymi wierzbami, w podcieniach starych domostw i cieniu skrzydeł wiatraków.

Cena 26,00 zł

Bajki z dna Bałtyku

Bogato ilustrowana książeczka dotycząca fauny Bałtyku przygotowana na poziomie percepcji małego dziecka (przedszkolnego i wczesnoszkolnego). Bajeczki – jakkolwiek pełne antropomorfizacji i elementów zmyślonych – przemycają wiele faktów dotyczących historii, zagrożeń i ekologii Bałtyku. Zawierają duży potencjał edukacyjny i mogą wypełnić lukę w książkach dla dzieci związanych z Bałtykiem.

Cena 45,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio