• Zajęcze wzgórze
  • Zajęcze wzgórze
  • Zajęcze wzgórze

Zajcowô górka - (Zajęcze wzgórze)

30,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.

Ilość

 W czasach, w których żyje Tomek, wielu Polaków nie godziło się na to, żeby Polską rządziły takie władze. Jedną z takich osób jest tata Tomka, który wieczorami słucha Radia Wolna Europa - rozgłośni radiowej nadającej poza granicami Polski, a zagłuszanej przez władze w Polsce. Tata Tomka śpiewa mu również pieśń, która w tamtych czasach była znanym hymnem „Solidarności”. Władze komunistyczne prześladowały tych, którzy publicznie, głośno śpiewali takie pieśni. Rozpoczynają się wakacje. Chłopiec wyjeżdża z rodzicami pod namiot na Kaszuby i tam właśnie zaczyna się opowieść o małym Tomku i jego spotkaniu z kaszubskimi duchami.

Indeks : 463

Opis:

Format:
15,5 x 22cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
88
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...
  • Obecnie brak na stanie

W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...

W świetle dnia to zbiór około 220 podań, bajek i anegdot spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te zostały zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku.

Cena 30,00 zł
Szorëm Òlë/Parasol Oli
  • Obecnie brak na stanie

Szorëm Òlë/Parasol Oli

Książeczka kreatywna w języku kaszubskim dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej. Książka opowiada historię małej Oli, która poznaje otaczający ją świat. Całość ilustrowana kolorowymi rysunkami autorstwa Kaliny Tomkowiak-Kozak.

Cena 10,00 zł

Mini Puzzle - Józef Chełmowski

Z okazji roku Józefa Chełmowskiego przygotowaliśmy dla Państwa mini puzzle skłądające się z 54 elementów przedstawiające twórczość jedynego w swoim rodzaju artysty kaszubskiego

Cena 5,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio