• Zajęcze wzgórze
  • Zajęcze wzgórze
  • Zajęcze wzgórze

Zajcowô górka - (Zajęcze wzgórze)

28,57 zł
Cena nie uległa zmianie

Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.

Ilość

 W czasach, w których żyje Tomek, wielu Polaków nie godziło się na to, żeby Polską rządziły takie władze. Jedną z takich osób jest tata Tomka, który wieczorami słucha Radia Wolna Europa - rozgłośni radiowej nadającej poza granicami Polski, a zagłuszanej przez władze w Polsce. Tata Tomka śpiewa mu również pieśń, która w tamtych czasach była znanym hymnem „Solidarności”. Władze komunistyczne prześladowały tych, którzy publicznie, głośno śpiewali takie pieśni. Rozpoczynają się wakacje. Chłopiec wyjeżdża z rodzicami pod namiot na Kaszuby i tam właśnie zaczyna się opowieść o małym Tomku i jego spotkaniu z kaszubskimi duchami.

Indeks : 463

Opis:

Język:
kaszubski
Liczba stron:
88
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
15,5 x 22cm
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bycio herbu Kasztan

Drogie dzieci,
czy znacie tajemniczych mieszkańców bytowskiego zamku? A może chcielibyście poznać niezwykłą historię pojawienia się zagadkowych przybyszy? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie to opowiadanie.

Cena 19,05 zł
Gra edukacyjna "Kaszëbsczé słówka" (Kaszubskie...

Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole!

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 31,71 zł -6,00 zł Cena 25,71 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio