

2Zbiór 16 wierszowanych bajek w kaszubskiej i polskiej wersji językowej to doskonała pamiątka z Kaszub oraz zaproszenie dla wszystkich do zabawy i nauki języka kaszubskiego. Bajki, jak wymaga tego gatunek, niosą też ponadczasowe przesłanie, iż dobro zawsze zwycięża.
Wydanie wzbogacono kilkunastoma kolorowymi grafikami autorstwa Józefa Olszynka.
Spis treści:
Gęsi w szkodzie / Gãsë w szkòdze
Rak i Lis / Rek i Lës
Wilk i Człowiek / Wilk i Człowiek
Zając i Żaba / Zajc i Żaba
Koń, Baran i skrzypki / Kóń, Baran i skrzëpczi
Parobek i Chłop / Parobk i Gbùr
Jaskółeczka / Jaskùlëczka
Owca i Koza / Òwca i Kòza
Gospodarz, Koń i Ptaki / Gbùr, Kóń i Ptôchë
Mrówka i Świerszcz / Mrówka i Skòczk
Osioł / Òseł
Śledź i Flądra / Slédz i Flądra
Papuga i Słowik / Papùga i Słowik
Chłop i Żaby / Chłop i Żabë
Szczupak i Świnia / Szczëka i Swinia
Żaba, Zając i Lis / Kątór, Zajc i Lës
Przy zakupie prosimy o podanie informacji, który numer magnesu Państwo wybrali.
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.
2Nowe, już trzecie wydanie zbioru legend geograficznie związanych z terenem powiatu kartuskiego. Książka zawiera 26 niezwykłych opowieści w polskiej i kaszubskiej wersji językowej.
Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku wydał książkę zatytułowaną „Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie”. Egzemplarz zawiera także płytę CD z audiobookiem zrealizowanym z udziałem aktorek i aktorów teatru.
Województwo pomorskie skrywa niejedną tajemnicę. Współczesny podróżnik, poszukiwacz duchów i tropiciel zagadek, odnajdzie w tej książce dawno zapomniane ścieżki, które poprowadzą go ku temu, co niezwykłe i niezbadane.
W wieczornej mgle to zbiór ponad 120 podań, legend, bajek i baśni spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te, zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku, ukazują bogactwo kulturowe ludu kaszubskiego, jego wierzenia i życie duchowe.