

Pisanié wiérztów dlô dzecy to je czësto òsóbny kùńszt, kò mùszi wrócëc mëslą a wseczëcym do swòjich nômłodszich lat, cobë sã òdrodza nasza dzecnô zòbrazëna. Cobë wrócył ten swiat i czas, w jaczim wszëtkò bëło nowé, czekawé a... mòżlëwé. Jeżlë chcesz sã doznac, czë Stanisłôw Janka je taczim pòétą, w jaczim wcyg żëje bënowé dzeckò, wezkôj do rãczi tã ksążkã. Przeczëtôj czile wiérztk z westrzódka kòmùs młodëchnémù... Jô jem gwës, że pòòstałé téż jemù abò ji sã bãdą widzałë. A przë leżnoscë pòznôta całi kaszëbsczi alfabét.
„Ludzie i czary” to kolejna część materiałów dydaktycznych do nauki języka kaszubskiego, która powstała w oparciu o bajki Jerzego Sampa ze zbioru „Zaklęta stegna”.
To już piąte wydanie niezwykle popularnego vademecum, prezentującego dzieje kaszubskich i środkowopomorskich zamków oraz ich współczesność.
Zamysł wydania książki poświęconej wybitnemu mieszkańcowi Kościerzyny. "Inotna" to pseudomin Antoniego Przytarskiego.
Wspomnienia Pana Antoniego ukazywały się w kilku odcinkach, w regionalnej gazecie "Życie Kaszub" jako "Żywa historia podporucznika Antoniego Przytarskiego".
Drugi tomik poezji znanej pisarki kaszubskiej Bożeny Ugowskiej. Jak mówi sama autorka „Òkrëszënë żëcégò” to mój drugi tomik wierszy, który mówi o radościach i blaskach życia”.
W albumie znalazły się przede wszystkim fotografie pochodzące z domowych archiwów mieszkańców Wdzydz (głównie tych całorocznych, w mniejszym stopniu sezonowych) zebrane w latach 2015-2016. Zbiór zawiera także kilkanaście zdjęć pochodzących z muzealnej kolekcji, przedstawiających przede wszystkim lokalnych rękodzielników oraz rybaków.
W ramach 2. Gdańskich Dni Kaszubskich 12 czerwca 2023 roku o 20:00 w sali Malarnia Teatru Wybrzeże w Gdańsku (ul. Teatralna 2) zostanie wystawiony spektakl Teatru Zymk pt. „Splotłô słoma”.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Spektakl jest odpowiedni także dla dzieci i młodzieży.
Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.
Książka „Dzieje Wejherowa na jeden dzień” w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia mające wpływ na dzieje i rozwój grodu Jakuba Wejhera. W związku z okolicznościami, które przyczyniły się do jego powstania, wiele uwagi poświęcono początkom miasta, ale także epokom późniejszym (XIX i XX w). Liczne ilustracje pomogą czytelnikom poczuć „ducha” wydarzeń i epoki, które zostały opisane.