- Obecnie brak na stanie
Dawniej w Kościerzynie. Zarys monografii
Publikacja prof. Tadeusza Linknera Dawniej w Kościerzynie. Zarys monografii stanowi ważki wkład w poznanie fragmentu dziejów Kościerzyny i Kaszub. Autor, umiejętnie wykorzystując materiał źródłowy i literaturę przedmiotu, z punktu widzenia historyka literatury, przedstawił szeroki obraz duchowego (intelektualnego) życia regionu. Obraz ciekawy i intrygujący, gdyż malowany życiorysami wielu postaci bliżej nieznanych szerszemu gronu odbiorców. Główny nurt, który przewija się w prezentowanej książce, to rozbudzenie fascynacji Małą Ojczyzną – jej historią, ludźmi, kulturą i niezwykłą aurą.
Wydawcy: Muzeum Ziemi Kościerskiej, Stowarzyszenie Naukowe "Instytut Badań nad Polityką Europejską", Wydawnictwo Region.
Zobacz także
-
Kłaniamy Ci się KościerzynoCena 14,29 zł
-
Z dziejów kurkowego bractwa strzeleckiego w...Cena 17,14 zł
-
Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego...Cena 28,57 zł
-
Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego...Cena 31,43 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Kolejne studia poświęcone założonemu problemowi kaszubskiej tożsamości i jej przemianom.
Vademecum kaszubskie Przyroda na Kaszubach to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum.
"Syn czarownicy" to zbiór ośmiu opowiadań i liryków z tomiku "U strądu". Wszystkie utwory powstały w latach trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy Autorka brała udział w badaniach etnograficznych Pomorza.
Produkty w tej samej kategorii:
Był początek lat 80. Do Kartoszyna, niewielkiej wioski na Kaszubach, przyjechały setki robotników, naukowców, ludzi żądnych wyzwań, chcących rozpocząć nowy etap w życiu albo po prostu dostać mieszkanie. Zadanie, jakie przed nimi postawiono, było bardzo ambitne. Mieli zbudować Elektrownię Jądrową Żarnowiec, jedną z największych inwestycji w PRL.
HISTORIA KASZUBÓW W DZIEJACH POMORZA
DZIEJE NAJNOWSZE (PO 1945 R.)
Jak wyglądała struktura społeczna Pomorza na przestrzeni wieków? Jak napisane zostały literackie reprezentacje żywiołów etnicznych w różnych tradycjach językowych? Czy istniała odrębna sztuka poszczególnych wspólnot społecznych Pomorza?