Vademecum Kaszubskie. Przyroda na Kaszubach / Roda na Kaszëbach

37,14 zł
Cena nie uległa zmianie

Vademecum kaszubskie Przyroda na Kaszubach to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum.

Ilość

Przyroda na Kaszubach / Roda na Kaszëbach to wydana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Instytut Kaszubski pozycja z serii Vademecum. Jest to monografia dwujęzyczna - w języku polskim oraz w języku kaszubskim. Publikacja przybliża w popularnonaukowy sposób mocno zróżnicowany obraz przyrodniczy Kaszub - od Bałtyku poprzez wydmy, pradoliny, gliniaste polodowcowe wysoczyzny i moreny czołowe. Publikację wzbogaca duża ilość kolorowych zdjęć.

Wydawcy: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Kaszubski w Gdańsku.

 

Indeks : 442 9788367683012

Opis:

Format:
17 x 24cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
264
Oprawa:
zintegrowana
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Pro Memoria. Zbigniew Jujka (1935-2019)

Wydany tom poświęcony został Zbigniewowi Jujce (1935-2019), wybitnej postaci w pomorskiej kulturze okresu powojennego, rysownika, grafika, satyryka, komentatora zmieniającej się rzeczywistości okresu PRL oraz III RP, obdarzonego niezwykłym zmysłem obserwacji. Ale też osoby o bardzo ciekawych, pomorskich korzeniach rodzinnych, którym również poświęcono odpowiednią część refleksji, co jest nawiązaniem do obchodzonej w 2022 r. 100-nej rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech.

Książka o Zbigniewie Jujce ma nie tylko walor biograficzny, ale zbierając refleksje tak wielu osób jest ważnym przyczynkiem do historii powojennego dziennikarstwa w Gdańsku i na Pomorzu, funkcjonowania środowiska kulturalnego i artystycznego w naszym regionie.

Cena 33,33 zł
W hołdzie Wielkiemu Kaszubie
  • Wyprzedaż!
  • Obecnie brak na stanie
W hołdzie Wielkiemu Kaszubie

Książka „W hołdzie Wielkiemu Kaszubie. Gerard Labuda (1916-2010)” to zbiór wspomnień i referatów oraz zapisów rozmów z tym wspaniałym człowiekiem i wybitnym naukowcem. 

Cena 18,10 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio