• Nowy

Vademecum Kaszubskie. Przyroda na Kaszubach / Roda na Kaszëbach

39,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Vademecum kaszubskie Przyroda na Kaszubach to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum.

Ilość

Przyroda na Kaszubach / Roda na Kaszëbach to wydana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Instytut Kaszubski pozycja z serii Vademecum. Jest to monografia dwujęzyczna - w języku polskim oraz w języku kaszubskim. Publikacja przybliża w popularnonaukowy sposób mocno zróżnicowany obraz przyrodniczy Kaszub - od Bałtyku poprzez wydmy, pradoliny, gliniaste polodowcowe wysoczyzny i moreny czołowe. Publikację wzbogaca duża ilość kolorowych zdjęć.

Wydawcy: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Kaszubski w Gdańsku.

 

Indeks : 442 9788367683012

Opis:

Oprawa:
zintegrowana
Format:
17 x 24cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
264
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Antoni Abraham / Antón Ôbram

Antoni Abraham (1869–1923), czyli „król Kaszubów” Jest to chłop mocny i silny, do dwóch metrów wzrostu, dłoń ma jak lew, plecy jak niedźwiedź, a głos piorunujący, zaś tabakierka jego jest tak wielka, że tabaka z niej starczyłaby dla nas na cały rok. Tymi słowami opisano Antoniego Abrahama – „króla Kaszubów, który stał się legendą już za życia. Bohatera, który pragnął, aby Pomorze zostało po  okresie zaborów włączone do Rzeczypospolitej. I choć odrodzoną Polską cieszył się zaledwie kilka lat, to mieszkańcy Pomorza dobrze pamiętali jego zasługi na rzecz Kaszub. Wycieczka kaszubska po Polsce. Wśród biorących w niej udział osób był Antoni Abraham. Uczestnicy odwiedzili m.in. Warszawę i Kraków. (MMG) 

Cena 5,00 zł

Wojciech Kiedrowski (1937-2011). Działalność...

Wojciech Kiedrowski (1937-2011). Działalność wydawnicza: Kara Remusa, Arkun i Oficyna Czëc - publikacja dotycząca działacza kaszubsko-pomorskiego, wieloletniego redaktora naczelnego miesięcznika "Pomerania" i wydawcy - Wojciecha Kiedrowskiego. Książka ukazała się w dziesiątą rocznicę śmierci Wojciecha Kiedrowskiego. Spora część publikacji zawiera wystąpienie Andrzeja Buslera wygłoszone podczas konferencji naukowej Oficyny wydawnicze Kaszub. Działalność i znaczenie, która odbyła się w grudniu 2019 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Jest to pierwsze opracowanie dotyczące bogatej działalności wydawniczej Wojciecha Kiedrowskiego.

 

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio