Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego 1772/1773 część A-L
WSTĘP W JĘZYKU POLSKIM. DOKUMENT W ORYGINALE - W JĘZYKU NIEMIECKIM.
Niezwykle ciekawe wydawnictwo źródłowe dotyczące XVIII wieku, stanowi ono nie lada gratkę dla miłośników historii oraz osób zajmujących się genealogią. W książce znajdziemy szczegółowe informacje o poszczególnych miejscowościach, danych statystycznych, nazwiskach i pozycji społecznej mieszkańców, powierzchni gospodarstw, żywym inwentarzu, plonach, itp. Uzupełnienie publikacji stanowią dwa opisy Kościerzyny z 1773 i 1777 r., plan miasta z 1779 r. i mapa Schroettera z lat 1796-1802.
Indeks : 591 9788392612476
Opis:
- Format:
- 17 x 23 cm
- Język:
- polski, niemiecki
- Liczba stron:
- 270
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Muzeum Ziemi Kościerskiej
- Miejsce i rok wydania:
- 2015
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Orkiestra Begama i moje życie (Kościerzyna)Cena 38,10 zł
-
Kłaniamy Ci się KościerzynoCena 14,29 zł
-
Browar Kościerski. Historia i współczesnośćCena 14,29 zł
-
Z dziejów kurkowego bractwa strzeleckiego w...Cena 17,14 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Przewodnik powstał z myślą o tych, którzy pragną stanąć przy mogiłach w większości nieznanych z imienia i nazwiska ofiar, złożyć wiązankę kwiatów czy zapalić znicz, a także o osobach, stowarzyszeniach, instytucjach i samorządach, które włączają się w utrwalanie pamięci o męczennikach Marszu Śmierci.
Wieloautorska praca monograficzna pod redakcją Daniela Kalinowskiego.
Nakładem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku ukazała się książka prof. Zygmunta Szultki Studia nad społeczeństwem województwa pomorskiego Prus Królewskich ze szczególnym uwzględnieniem ludności kaszubskiej (XVI-XVIII wiek). Jest to 12 numer serii wydawniczej Biblioteka Kaszubska.
W XII i XII wieku Gdańskiem i Pomorzem rządzili książęta z dynastii Sobiesławiców. Ale kto właściwie należał do tej książęcej dynastii i czym zasłużyła się ona dla miasta i regionu?
Produkty w tej samej kategorii:
Kolejne studia poświęcone założonemu problemowi kaszubskiej tożsamości i jej przemianom.
"Ruch Kaszubsko-Pomorski / Kaszëbskò-Pòmòrskô Rësznota" to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum, poruszający zagadnienia związane z dziejami Kaszubów.
Ze wstępu:
"Dzieje Kurkowego Bractw Strzeleckiego w Kościerzynie" sięgają połowy XIX w. jednak nie doczekały się do tej pory nawet fragmenttarycznego opracowania. Na wydane tejże publikacji zdecydowano się z kilku powodów. Najważniejszym impulsem niewątpliwie było powołanie kościerskiego bractwa oraz uroczyste otwarcie Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica"."
WSTĘP W JĘZYKU POLSKIM. DOKUMENT W ORYGINALE - W JĘZYKU NIEMIECKIM.
W grudniu 2017 roku ukazał się drugi tom „Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego 1772/1773”, część M-Z. Ze względu na fakt, iż jest to wyjątkowe wydawnictwo źródłowe dotyczące XVIII w. stanowi ono nie lada gratkę dla miłośników historii regionalnej i osób zajmujących się genealogią. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje o poszczególnych miejscowościach, liczbie, nazwiskach i pozycji społecznej mieszkańców, powierzchni gospodarstw, żywym inwentarzu, plonach, itp. Uzupełnienie publikacji stanowi mapa Schroettera z lat 1796-1802.