• Nowy
  • Obecnie brak na stanie

Polskość Pomorza / The Polishness of Pomerania

60,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

 „Polskość Pomorza” to nowość wydawnicza napisana przez miłośników historii z Kociewia: dr Krzysztofa Kordę, Przemysława Zielińskiego i Lecha J. Zdrojewskiego. Trzej panowie zabierają nas w podróż po Pomorzu, które jak Bałtyk ma różne odcienie i stopnie wzburzenia.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Pomorze od zawsze było miejscem szczególnym na mapie Polski. Porty handlowe, szlaki kupieckie, sąsiedzkie wpływy z Niemiec, Niderlandów, Skandynawii. Ponadto liczne wojny, w tym ta największa-II Wojna Światowa, która rozpoczęła się właśnie tu na Pomorzu. Okupacja niemiecka, nazwana przez autorów "brunatną", przeszła w okupację "czerwoną". Po wojnie nastała nowa era - robotników z Trójmiasta oraz największy ruch społeczny tej epoki - powstanie Solidarności. Pomorze to też współpraca etniczna różnych regionów: Kaszub, Kociewia, Powiśla i Żuław.

https://kociewie24.pl/aktualnosci/52449-polskosc-pomorza-obowiazkowa-lektura-dla-kazdego-pomorzanina-i-nie-tylko

Indeks : 9788366376373

Opis:

Liczba stron:
168
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Towarzystwo Projektów Edukacyjnych
Dodatki:
Płyta CD
Format:
21x30cm
Język:
polski, angielski
Miejsce i rok wydania:
2021

Specyficzne kody :

Produkty w tej samej kategorii:

Gdańskie dwory i pałace
  • Obecnie brak na stanie

Gdańskie dwory i pałace

Autor – profesor Uniwersytetu Gdańskiego kierujący Zakładem Pomorzoznawstwa – poświęcił książkę budowlom, bez których nie sposób wyobrazić sobie pejzażu Gdańska i okolic. Interesują go zarówno dwory wznoszone w średniowieczu przez działające wówczas bractwa i korporacje cechowe, jak i rezydencje podmiejskie należące do gdańskich patrycjuszy, kupców, a także uczonych.

Cena 30,00 zł

Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni

Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni, Bohdan Huras, Franciszek Necel, Mirosław Kuklik

Książka jest fascynującą, bogato udokumentowaną historią rybołówstwa morskiego obu tych leżących na Mierzei Helskiej miejscowości. Na 438 stronach formatu A4 jej autorzy, chyba obecnie najznakomitsi znawcy historii rybołówstwa morskiego znad Zatoki Gdańskiej, szczegółowo omawiają dzieje głównego zajęcia ich mieszkańców, począwszy od 1920 roku.

Cena 150,00 zł

Boże Narodzenie w przestrzeni publicznej Kaszub

Obchody świąt Bożego Narodzenia są w Polsce powszechnie fetowane jako najistotniejsze w obrzędowości dorocznej. Album dokumentuje, w jaki sposób obchody świąt Bożego Narodzenia są obecnie widoczne w przestrzeni publicznej, która jest tu rozumiana nie przez pryzmat własności danego obszaru, a poprzez jego publiczną dostępność dla oka.

Cena 75,00 zł

Między Brdą a Wdą

Album, w którym uchwycone zostało życie skupione na dużym obszarze, subiektywnie określonym nazwą "między Brdą a Wdą", gdzie granice określają ludzie, architektura, woda i natura, tworząc wzajemne przenikanie. Jest to kraina urokliwej przyrody, doceniona przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery "Bory Tucholskie".

Cena 49,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio